תאורה

על מנת שחדר שינה ירגיש כיפי, אינטימי, מרגיע ונעים, חשוב לשלב תאורה נכונה שתענה על כל הפונקציונאליות שנדרשת בחדר: תאורה חזקה להתארגנות, תאורת קריאה – אם אתם קוראים ספרים במיטה ותאורת אווירה שתהיה רכה, נעימה ולא מסנוורת מדי.

עיצוב ע"י: Piero Lissoni מקור התמונה: arkpad

סימטריות

חשוב ליצור סימטריות שתתרום למראה ההרמוני של החדר– בניגוד לחדרים אחרים בבית, חשוב שבחדר השינה יהיו אלמנטים זוגיים שחוזרים על עצמם כמו 2 שידות זהות מצד המיטה, 2 מנורות לצד המיטה, מעבר נוח מצידי המיטה לפחות עבור בן אדם אחד, וכדאי לשלב אומנות או אקססוריז שמעבירים מסר של זוגיות ואינטימיות.

טעות נפוצה שאני רואה שחוזרת על עצמה שוב ושוב זה שמצמידים את המיטה לקיר. חשוב שהמיטה תהיה ממוקמת במרכז החדר כך שלשני בני הזוג תהיה גישה אליה משני צידה (גם אם אתם לא בזוגיות כרגע...)

 עיצוב ע"י: Urban Development מקור התמונה: HomeAdore

טקסטיל

תגזימו בכמות הטקסטיל. אין דבר כזה יותר מדי כריות על המיטה. חשוב לבחור טקסטיל יפה ואיכותי כך שהמיטה תהיה מזמינה ונעימה עד כדי כך שלא תרצו לצאת ממנה.

מקור התמונה: insideout

חשוב לטפל בחלונות- לרוב הדירות והבתים, יש שכנים צמודים כך שברגע שפותחים את התריס, רואים את הבית השכן, זה כמובן לא נעים, פוגע בתחושת הביטחון והאינטימיות בחדר. הוספת וילונות מתקרה עד ריצפה תתן מענה הולם לבעיה ותוסיף רכות נעימה לחדר.

 מקור התמונה: life1nmotion

לטיפים נוספים ניתן להיכנס לדף העסקי בפייסבוק- נטלי צוקרל – עיצוב ותכנון פנים