אני מניחה שכבר יותר מפעם אחת או שתיים קרה לכם שקמתם במצב רוח טוב ומה שנקרא "היום שיחק לכם". התארגנתם בזמן, הדרך למקום עבודתכם היתה פנויה, פגשתם אנשים נעימים, קיבלתם בשורות טובות ונכנסתם למיטה בסוף היום מרוצים ומסופקים מאוד. חשתם באותו יום שהלב שלכם רחב, שהחיים הם פשוט מתנה.

אני גם בטוחה שקרה לכם יותר מפעם אחת שיומכם התחיל "ברגל שמאל" וכך גם נגמר. לכולנו יש ימים כאלה ואחרים אך מה קורה כאשר אנחנו מרגישים לאורך זמן כי חיינו אינם כפי שרצינו שיהיו?

על זה בדיוק מדבר העיקרון "דומה מושך דומה". המחשבות והאמונות שלנו ביחס לעצמנו וביחס לעולם הן אנרגיה או תדר, אם תרצו. התדרים שנמשוך אלינו בצורת אנשים או מצבים יהיו דומים לתדר בו אנו נמצאים. מרגע שאנו מבינים את העיקרון הזה ומודעים אליו יותר, נוכל לפעול דרכו באופן כזה שייטיב עם חיינו. כך, שמערכות היחסים השונות שלנו, מקומות העבודה אותם אנו בוחרים, מצבנו הכלכלי, הצלחותינו נוצרים על בסיס האמונות שיש לנו לגבי כל אחד מהנושאים. תתפלאו בכמה אמונות אנחנו מחזיקים ביחס לכל דבר בחיינו. במידה ואנו מרגישים שמציאות חיינו אינה תואמת את האמת הפנימית שלנו, סביר להניח, שאנו מחזיקים באמונות שמונעות מאיתנו לחיות כפי שאנחנו באמת רוצים.

"אנחנו הופכים להיות מה שאנחנו חושבים עליו" (רייך). בדקו את האמונות שיש לכם ביחס לנושאים כמו כסף, זוגיות, עבודה, נתינה, אמון , אהבה, קשיים, הצלחה ועוד. היו עדינים ואל תשפטו את עצמכם על האמונות בהן החזקתם עד עתה. אחרי הכל הן שירתו אתכם עד רמה מסוימת. לאחר שערכתם רשימת אמונות אזרו אומץ ורשמו ליד כל אמונה, אמונה חדשה באופן שהיא תואמת למציאות אותה אתם רוצים ליצור. נסו זאת על אמונה אחת וכך צעד אחרי צעד תוכלו לעשות את השינוי בחייכם. תהליך גילוי האמונות והחלפתן דורש מאיתנו להיות כנים, סבלנים ועדינים עם עצמנו. דרך זו היא דרך עוצמתית לעבר האמת שלנו ולעבר החיים אותם נועדנו לחיות.

 

המשך שבוע טוב                                      

לתגובות

מיטל בר – סודות הדימוי העצמי

[email protected]

גם בפייסבוק

 

052-6603095