על פי נתונים שפורסמו ב-2012, אחד מכל שלושה תושבים במדינת ישראל חולה במחלת הסרטן. עם השנים, התעוררה ההבנה כי לצד טיפולי הכימותרפיה הקשים שעוברים החולים, ישנו צורך במתן טיפול שמחזק את הגוף ולהחזיר לו את מעט החיוניות שנשארה בו. אלא שלא כל חולה הוא בעל אמצעים כדי לממן את אותם טיפולים משלימים, וכאן עמותת "רוח דרומית" נכנסה לתמונה.

לפני כשלוש שנים ייסדה קרן טובה-גומל, מטפלת בפסיכותרפיה, הילינג ותקשור, את עמותת "רוח דרומית", עמותה המעניקה סיוע ותמיכה לחולי סרטן, תושבי הנגב, באמצעות טיפולי רפואה משלימה. הטיפולים המשלימים נערכים בעיקר במערך האונקולוגי של בית החולים "סורוקה", והם ניתנים על ידי כ-70 מטפלים מתנדבים שעוסקים במגוון תחומי רפואה משלימה- רפלקסולוגיה, שיאצו, הילינג, עיסוי, רייקי, רפואה סינית ועוד.

בנוסף לטיפולים שניתנים ב"סורוקה", העמותה מעניקה טיפולים נוספים גם בבית "רוח דרומית", הממוקם בשכונה ב' בעיר. אותו בית, שנפתח לפני כשנתיים, מהווה מרכז לטיפולים שמוענקים בעלות סמלית של 60 שקלים, כשכל ההכנסות הולכות כתרומה לעמותה.

כמו כן, החודש התחילה העמותה להריץ פרויקט חדש, שנקרא "סיירת טיפולים". במסגרת הפרויקט, המטפלים מגיעים לבתי מטופלים שידוע כי מצבם הבריאותי קשה מאוד וכי הם לקראת פרידה מהעולם. "אנחנו נותנים להם, ולו לחצי שעה, להרגיש בן אדם, אנחנו שם בשבילם לתת להם את כל מה שהם צריכים, אם זו שיחה, מגע, דמיון מודרך" אמרה מייסדת ומנכ"לית העמותה, קרן טובה-גומל. פעילותם הענפה של המטפלים המתנדבים ותחושת השליחות שהם מביאים עמם, הביא לכך שכיום, מידי חודש, העמותה מעניקה קרוב ל-400 טיפולי רפואה משלימה.

על מנת להמשיך את אותה פעילות מבורכת, העמותה מארגנת ערב התרמה ענק, שנקרא "רק בגלל הרוח", אשר יערך היום ב-8.1.17, וכל הכנסותיו יוקדשו למען המשך העשייה בה. במופע יתארחו אמנים מן השורה הראשונה, ביניהם צביקה הדר, אורנה בנאי, דנה לפידות וליטל שוורץ. המופע הינו בחסות ראש העיר רוביק דנילוביץ', אשר כבר רכש אישית כרטיסים למופע, כמו גם נשיאת אוניברסיטת בן גוריון, פרופ' רבקה כרמי, וראש מועצת בני שמעון, סיגל מורן.

מחיר כרטיס למופע- 79.00 ₪, את הרכישה ניתן לבצע בקופות ביום המופע או דרך אתר האינטרנט מראש.