אמש (02.01.17), התקיימה הפעולה החברתית הראשונה לשנת 2017 של חניכי מרכז הנוער פידל יחד סטודנטים מאוניברסיטת בן גוריון, בה הם  שיפרו את פניה של שכונה ו' החדשה בעיר. עמותת הנוער פידל פועלת בישראל כבר כ-20 שנים, כשהיא מלווה כ-5000 הורים, בני נוער וילדים יוצאי אתיופיה באמצעות מרכזי נוער, תכנית מגשרים חינוכיים בבתי ספר, הדרכות הורים ועוד, כל זאת במטרה לשלבם בחברה הישראלית.

חניכי מרכז הנוער פידל ב"ש

במהלך הפעולה חניכי מרכז הנוער והסטודנטים צבעו את מבני השכונה, חידשו את הגינות הציבוריות והכינו שלטים לדלתות הבתים, כל זאת במטרה להפוך את השכונה לנעימה יותר למגורים עבור תושביה. תגובותיהם של התושבים כלפי המחווה היפה של הצעירים לוו בהתרגשות רבה והוקרת תודה לבני הנוער על עשייתם.

אל הפעילות אף הצטרפה מנכ"לית עמותת פידל, מיכל אברה סמואל, אשר בירכה על הפעילות ושיבחה את כל הלוקחים בה חלק- "לא ברור מאליו שנראה נערים מקדישים מזמנם למען החברה בייחוד בחופשה, אך ההשקעה בחינוך מוכיחה שהכול אפשרי. הצעד הבא שלנו הוא חידוש שכונות באזורים ישנים בהם ישנו ריכוז אוכלוסייה של אזרחים ותיקים".

לדברי חניך שלקח חלק בפעילות: "כיף לעשות למען העיר שאתה גר בה ומרגש לראות כיצד בשעות ספורות ניתן להשפיע רבות על תחושת התושבים".

חידוש שלטים 

חידוש גינות הבניינים