טרנד חדרי הבריחה כובש בשנה האחרונה את ישראל. אותו משחק הרפתקאות שהתחיל כמשחק מחשב מצא עצמו בעולם הפיזי והפך לחוויה חדשה עבור המשתתפים בו, שנדרשים בכל חדר להשתמש בחפצים שונים, לחשוב מחוץ לקופסא, לשתף פעולה, ולפענח צפנים וחידות שונות במטרה להימלט מהחדר תוך 60 דקות בלבד. כל חדר הוא שונה מקודמיו בדרגות קושי שונות ובעל סיפור שונה, חידות וצפנים, ואתגרים שגורמים למשתתפים בו לשכוח לרגע את שגרת היום שלהם ולהתמקד בפתרון התעלומה העומדת לפניהם.

עובדים בשיתוף פעולה כדי לפתור את החידות. צילום: אתר NowEscape

בבאר שבע בלבד פועלים שמונה חדרי בריחה שונים, מרביתם בעיר העתיקה ובאזור מרכז הנגב. אך אחד החדרים מציע קונספט חדשני ונקרא "סוד הגרעין הישראלי". העלילה במוקד הסיפור מביאה תרחיש איום אך אפשרי - האיום האיראני מתממש, משגרי הנפץ כבר כוילו וכעת מכוונים לעבר ישראל. סוכן מוסד שהיה אמור למנוע את השיגור נסוג ברגע האחרון.

בידיכם המשתתפים צוואה שהותיר סבו של הסוכן, ממובילי מרד גטו ורשה. צוואה זו תתיר את ספקות הסוכן, תוביל לנטרול הפצצות ובכך תמנע שואה שניה. עליכם הוטל לאתר ולהביא אותה בזמן! כדי לצלוח את משימתכם תידרשו לא רק ליכולת לפצח חידות וצפנים כמו בכל חדר בריחה, אלא גם לידע וערכיות על בסיס המורשת היהודית, ובמידה ותוכיחו זאת, תצליחו לבטל את השיגור ולהציל את עם ישראל.

חדר הבריחה "סוד הגרעין הישראלי" הוא מיזם חברתי בו ההיגיון והחשיבה היצירתית אינם מספיקים עוד. במודל הייחודי שהוקם תעברו מסע בזמן שכולל גם ידע על מדינת ישראל לאורך תקופות הזמן השונות, בעקבות מגילת העצמאות. מדובר בחוויה יוצאת דופן, תוך כדי משחק ובאמצעות טאבלטים וטכנולוגיות מתוחכמות.

החדר מתופעל על ידי בית מוריה למורשת היהדות בבאר שבע. הוא ממוקם בלב שכונה ד' ברחוב אברהם אבינו 91, מותאם לגילאי 16+ או למשפחות עם ילדים בגילאי 5 ומעלה בליווי מבוגר. החדר נגיש לנכים, ואינו פעיל בשבת. כל ההכנסות מהחדר נתרמות לטובת פרויקטים עבור הקהילה שמפעילה העמותה.


למידע נוסף לחצו סוד הגרעין הישראלי

טרנד חדרי הבריחה הוא חוויה מומלצת לכל הגילאים, לחברים ולמשפחה. לרגע אחד אנחנו עוזבים בצד את שגרת היום והלחצים מהעולם שבחוץ, ונכנסים לעולם פנימי בו יש רק מטרה אחת והיא להצליח במשימה. טרנד חדרי הבריחה ביצע מהפכה בהרגלי הבילוי של משפחות וצעירים בכל הגילאים בישראל, לא רק כבילוי מהנה, אלא גם כאתגר מוחי ומחשבתי, שגורם לנו לפרק את הקופסא לגורמים ולחשוב מחוצה לו, למתוח את גבולות היכולת והמחשבה שלנו כדי להצליח במשימה.

כל שנותר הוא אתם. האם תצליחו להוכיח ערכיות וידע על המורשת היהודית ולברוח מהחדר בזמן?

חובת ההוכחה עליכם.