את תעודות ההצטיינות העניק להם השבוע מנהל מחוז דרום מר מיכאל מישורי דרעי, יחד עם מנהל מנהלת באר שבע ד"ר אלכס אייזנברג, בכנס תכניות העבודה השנתי שעורכת המנהלת ובה מוצגת עבודות המרפאות לאורך השנה. בכנס הוצגו נתונים מרשימים של כלל המרפאות בבאר שבע והסביבה, המרכז לבריאות הילד ומרפאת פסגת רמות צוינו כדוגמאות למרפאות איכותיות שמעניקות שירות יוצא מן הכלל ואיכות רפואית מעולה.

המרכז לבריאות הילד החל לפעול ב"מרכז סאלד" בשכונה ג' לפני עשרים וחמש שנים ועבר למיקומו הנוכחי במגדלי הרכבת לפני כעשר שנים ואותו מנהל במסירות ד"ר אלכס קזנוביץ (מומחה ברפואת ילדים ובהפרעות קשב וריכוז) יחד עם ניצה טדגי המנהלת האדמיניסטרטיבית של המרכז ומנהלת הסיעוד מיכל רפאלי.

במרכז ניתנים שירותי רפואת ילדים, רפואה יועצת במקצועות אף אוזן גרון, נוירולוגית ילדים, מומחה אלרגיה בילדים, אנדוקרינולוג, רופא ריאות, גסטרו ועוד, ושירותי סיעוד. הצוות במרפאות הוא רובו תושב העיר באר שבע או מהסביבה הקרובה, מה שמחזק אפילו יותר את הקשר ההדוק עם הקהילה, הצצות גאה לשרת את תושבי העיר ונהנה מהמפגש עם המטופלים הצעירים שגדלים אל מול עיניו.  במשך השנה קיימו גם אירועי בריאות במרכז, ציינו את שבוע ההנקה העולמי, כמו כן  מקיימים הרצאות לילדי בית הספר בנושא קידום בריאות.

המרכז לבריאות הילד, כללית באר שבע קיבל את פרס המרפאה המצטיינת לשנת 2016

יחד עם המרכז זכתה כאמור מרפאת פסגת רמות שנפתחה בשכונת רמות בשנת 2000 ובה יותר מ-7,500 מטופלים. את המרפאה מנהל בגאווה גדולה ד"ר מיכאל פסמן מומחה ברפואת משפחה יחד עם איילה בשארים המנהלת האדמיניסטרטיבית של המרפאה, ומנהלת הסיעוד נטלייה בק. במרפאה ניתנים שירותי רפואת משפחה, רפואת ילדים, שירותי אחיות ודיאטנית. במשך השנה מקיימת המרפאה אירועי קידום בריאות לתושבי השכונה מתוך חיבור טבעי לקהילה גם מחוץ למרפאה, בתחילת שנת הלימודים חגגו יומולדת 6 לכלל ילדי המרפאה, במקום התקיימה השנה הרצאה בנושא הפרעות קשב, במועדון יום לקשיש הגיע צוות המרפאה לשאת הרצאה בנושא מניעת נפילות, במשך השנה מתקיימות סדנאות לגמילה מעישון ופרויקט "סוכרתי בידיים טובות"  למתמודדים עם מחלת הסוכרת ועוד.

מרפאת פסגת רמות קיבלה את פרס המרפאה המצטיינת לשנת 2016

מעל 7,000 מטופלים צעירים במרכז לבריאות הילד, וכ-7,500 מטופלים מרפאת פסגת רמות, בהחלט נמצאים בידיים טובות.