חדש במועצה הדתית באר שבע: אתר אינטרנט חדש בו ניתן לאתר חלקת קבר של יקירכם ולהוריד טפסים. הכנסת כל המידע על מיקומו חלקות הקברים והנטמנים היוותה פרויקט גדול במועצה לו הקדישו מאמצים רבים.

שוקי דמרי הממונה על המועצה אומר כי הפיתוח במועצה נעשה בכל הרמות : "כפי שאנו פועלים בפיתוח שירותי דת בנושא ניקיון בית עלמין, שירותי מקוואות כשרות ועוד, כך עלינו לפעול ולהביא את המועצה הדתית לשירות האינטרנטי  המתקדם ביותר. אני שמח שתושבי העיר ובכלל מי שיקירהם נטמנו כאן יוכלו לקבל שירות אינטרנטי לאיתור חלקת הקבר."

מעבר לכך ניתן למצוא באתר החדש מידע רב בנושא חמלקת הנישואין, הדרכות, רבנות, כשרות ועוד.

אתר האינטרנט של המועצה הדתית : www.mdb7.org.il  


פיקוח צמוד למשגיחי הכשרות: המועצה הדתית מפקחת על כל משגיח באמצעות אפליקציה שמעדכנת בכל זמן היכן הוא וכמה זמן נמצא בעסק עליו הוא משגיח.

תחילה הוחלט על רענון  המידע של המגיחים. משגיחי הכשרות במועצה הדתית באר שבע עברו קורס הכשרה. במשך 8 חודשים עברו כל משגיחי הכשרות של המועצה הדתית והרבנות קורס משגיחים כדי לרענן את הנוהלים, המידע ולקבל עדכונים בנושא. הקורס נערך על ידי הרב הראשי לבאר שבע ואב בתי הדין הרבניים, הרב יהודה דרעי.

המשגיחים עברו מבחן ביניים ולאחר מבחן סופי. כל זאת כחלק מהכנתם לקראת הבחינה של הרבנות הראשית. במועצה הדתית פועלים 160 משגיחים המעניקים שירותי השגחה ל 420 עסקים בתחום המזון. חידוש מתקדם ביותר נוסף הוא שימוש באפליקציית כדי לנהל את עבודת המשגיחים בבאר שבע. באמצעות האפליקציה יודעים במועצה הדתית בכל זמן נתון אם המשגיח היה בעסק, וכן כמה זמן. על המשגיח גם למלא נתונים באמצעות האפליקציה לגבי עבודתו.

שוקי דמרי הממונה על המועצה הדתית אומר כי שילוב של הקורב החדש וכן האפליקציה מעלה את רמת השגחת כשרות לגבוהה ביותר. "חשוב לי שתושבי באר שבע ידעו כי הכשרות בעיר נאכפת ומתבצעת באופן הטוב ביותר והם יכולים להיות סמוכים ובטוחים כי תעודת כשרות מטעם הרבנות באר שבע היא בעלת תוקף ומשמעות רבה מאוד. הכשרות נעשית בהשגחת הרבנות שבראשה  עומד הרב הראשי  הרב יהודה דרעי שמקפיד בנושא למען התושבים.