ביום שישי האחרון התקיים יריד הדירות הגדול בבאר שבע שריכז את כל הפרויקטים והקבלנים הגדולים של האזור. אל היריד הגיעו מאות תושבים שהצליחו להתקרב צעד נוסף קרוב יותר אל רכישת דירה בישראל. מחירי הדיור בבאר שבע עלו בלמעלה מ50% ב-5 השנים האחרונות ולמרות זאת נראה כי היזמים מצליחים למשוך זוגות צעירים באמצעות הטבות מיוחדות.

חברות הבנייה מהגדולות בישראל י.ח דמרי ו"אזורים" המקימות בימים אלו את פרויקט 'סנטרל פארק 17' על שטח איצטדיון וסרמיל הציעו הטבה מיוחדת לזוגות צעירים ברכישת דירות 4-5 חדרים. ההטבה מאפשרת לרוכשים הטבת החזר כספי בה מקבל הרוכש החזר שכירות או משכנתא ע"ס 2000 ש"ח למשך 18 חודשים; או הלוואה מסובסדת עד 500,000 ש"ח למשך 30 חודשים ללא ריבית וללא הצמדה.

מדובר בחיסכון משמעותי בייחוד עבור זוג צעיר שנמצא בתחילת חייו המשפחתיים. ההטבה הייחודית הביאה לדברי חברות הנדל"ן מתעניינים רבים ותוך שבוע הגיעו למשרדי הפרויקט קרוב לחמש מאות פניות של זוגות צעירים המעוניינים לרכוש דירה במתחם Central Park 17 החדש. לכן החליטו בחברה להמשיך את ההטבה גם בשבועיים הקרובים.

אמיר כהן, מנהל המכירות הארצי בחברת 'י.ח דמרי': "הפניות הרבות מוכיחות לנו שתושבי העיר צמאים לפתרון ומוצאים את הפרויקט כאטרקטיבי למשפחותיהם בשכונה חדשה ומודרנית כמו זו.  תושבי המקום שיחליטו לנצל ההזדמנות יהיו שותפים לשינוי המציאות בבאר שבע בעוד מספר שנים מאחר והפרויקט נותן מענה לקהל הרוכשים הרחב ביותר".

סנטרל פארק 17 הוא בין הפרויקטים היוקרתיים ביותר שנבנים בבאר שבע. מדובר במתחם המגורים הגדול בישראל שיכלול 17 מגדלים בני 29 קומות עם יותר מ-2,300 יחידות דיור. הפרויקט שיבנה בחלקו על שטח אצטדיון 'וסרמיל' המיתולוגי יכלול גם מוסדות חינוך, בתי ספר וגני ילדים, שיבנו בשיתוף וחשיבה משותפת עם העירייה בדגש על ייחודיות מוסדות החינוך בשכונה, אזורי מסחר ופארק מרכזי רחב ידיים של מעל 16 דונם.

-

עמוס דבוש, סמנכ"ל שיווק ופיתוח עסקי בחברת דמרי הבונה את הפרוייקט אמר בעבר: "יש כאן הזדמנות חד פעמית לחולל מהפכה של ממש בתחום הנדל"ן והבנייה. מי שיאמין בחזון הזה ויצטרף אלינו עוד היום יהיה שותף לשינוי המציאות בבאר שבע בעוד מספר שנים. אנחנו מציעים במסגרת הפרויקט חידושים ואפשרויות מגוונות וכתוצאה מכך הרוכש ייהנה מסביבת מגורים שעוד לא ידעו כמותה בישראל".