מרכז הבניה הישראלי – הגוף הגדול והותיק בארץ בתחום הבניה, הפעיל מאז 1969 יוצא אל השטח ופותח קהילת מומחים לדרום, אשר תנגיש את הידע וההתמחות של מרכז הבניה לדרום. המרכז שהחל את דרכו כגוף מיסודה של מדינת ישראל, חולש כיום על עשרות קורסים מקצועיים ומייעץ עם מומחים בכל תחומי הבניה.

ערן רולס, המוביל את המרכז שנים רבות, הוא היזם והאחראי לרוב הכנסים הגדולים בארץ, הקובעים ומנתחים את המגמות בענף ובינהן עיר הנדל"ן וכנסים רבים אחרים. רולס הוא גם מקים הבית השקוף – מרכז ענק שבו יזמים, משפחות ומשפצים שאינם חלק ממקצוע הבניה יכולים לראות באופן פיזי, בעזרת רצפות וקירות שקופים, תשתיות בניה וללמוד כיצד מרכיבים אותן.

ערן רולס: "אני שמח במיוחד שאנחנו מתחילים בבאר שבע והסביבה. זה הנגב. זו ציונות ממש. פרויקט קהילת המומחים הוא חלק מתכנית אסטרטגית, של גוף שתפקידו המרכזי הוא לשרת את הצרכים של האוכלוסיה בתחום הבניה. לכן, אנחנו מתעדכנים כל העת בדרכי ההעברה של הידע המתחדש בעקבות ההון האנושי והטכנולוגיה. אנחנו מתכוונים בשלב הזה ליצור הנגשת ידע לכל אזרח במדינה מקצה לקצה ובחרנו להתחיל בבאר שבע וסביבת הנגב".

הבניה העצמית של צמודי קרקע באיזור באר שבע והסביבה בלבד מוערכת בלמעלה מ-4,000 יחידות דיור, ובמרחבי הנגב כולן, ככל הנראה לפחות כפול מזה. קהילות המומחים יהוו "מרכזי בניה" מקומיים. האיזור הראשון שנבחר, הוא באר שבע והדרום. המרכז ייתן שירות למשפחות הבונות ביתם ברחבי הנגב.

אירוע השקה, יתקיים במתחם דיזיין בבאר שבע, ביום ג' (22.8) בערב מיוחד למשפחות בונות, ללא תשלום (יש להרשם אליו מראש) שיכלול הרצאה של יו"ר מרכז הבניה ערן רולס, על תכנון וניהול נכון של בנית בית, ובה שלל טיפים ועצות מפתח.

בנוסף, המרכז בחר במיוחד עבור האירוע שורה של תכנונים אדריכליים מהמקוריים והאיכותיים שנעשו בשנים האחרונות בתחום, והם יוצגו בחשיפה מיוחדת באותו ערב יחד עם נוכחותם של מומחים בתחום ניהול הבניה, פיקוח, אדריכלות ומקצועות נוספים.