הגרלת "מחיר למשתכן" שהייתה אמורה להתקיים ב-15 בספטמבר הוקדמה ל-3 בספטמבר, כך הודיע שר האוצר משה כחלון. לאחר שההגרלה האחרונה הוקדמה גם היא, החליטו במשרד האוצר להקדים את ההגרלה הבאה במטרה לאפשר לזוגות שלא זכו בהגרלה האחרונה לקבל מוקדם יותר את הבשורה המשמחת על זכייה בדירה.

-

בהגרלה ישתתפו 15 אלף זכאים מסדרה א' ותוצאות ההגרלה יוכרזו בסוף חודש אוקטובר. בין הערים שיוגרלו: ראשון לציון, מודיעין, נתניה, שוהם, בית דגן, רמת גן, אור יהודה אשקלון ובאר שבע.

בבאר שבע זכו בהגרלה האחרונה 232 בני מקום, ומאות זכאים מחכים לזכות בהגרלה הבאה. במסגרת "מחיר למשתכן" צפויות להיבנות בבאר שבע כ-1,300 דירות חדשות, כאשר דירת 4 חדרים תעלה כ-910 אלף שקלים, הפרש של כ-200 אלף שקלים ממחיר השוק.

זכאות ל"מחיר למשתכן" מיועדת לחסרי דיור שנדרשים לעמוד באחד מן הקריטריונים הבאים: אלמנים או גרושים מעל גיל 35, זוג צעיר עם ילד אחד לפחות או הורים יחידים, רווקים, זוגות נשואים או ידועים בציבור אשר לא הייתה בבעלותם דירה או חלק מדירה בששת השנים האחרונות, או לחילופין זכות ליחידת דיור בנחלה או זכויות בדירה בתהליכי בנייה.

שר האוצר משה כחלון ציין בדבריו כי 15 אלף הזוכים יצטרפו ל-12 אלף שזכו עד כה, ובנוסף ציין כי עד סוף השנה יהיו 42 אלף זוכים בדירות של "מחיר למשתכן". "זה לוקח קצת זמן אבל זה קורה" אמר כחלון. "גם כשקונים בשוק הפרטי זה לוקח שלוש שנים, אצלנו זה 25% פחות ממה שהיה לוקח יזם עצמאי. יש לנו תוצאות בשטח - בחצי השנה אחרונה נבלמה העלייה ובמונחים ריאליים אפילו המחירים ירדו".

"מחיר למשתכן" היא תכנית הדגל של משרד הבינוי והשיכון ומשרד האוצר לפתרון משבר הדיור. במקביל להקמת אלפי יחידות דיור בעיר באר שבע במחירי שוק, למעלה מ-1,000 דירות ממתינות בבאר שבע לזכאים שיתקדמו צעד נוסף לעבר דיור בר השגה.