שכונה ג' בבאר שבע היא אחת השכונות הוותיקות בעיר וכזו בעלת פוטנציאל אדיר למגורים בשל קרבתה לבית החולים סורוקה, אוניברסיטת בן גוריון, פארק ההייטק, ומוקדי ביקוש נוספים. אלא ששכונה ג' לא עברה מתיחת פנים מזה שנים, האוכלוסייה מזדקנת והבניינים בה, בדומה לשאר השכונות הוותיקות בעיר הולכים ומתפוררים.

בשנים הקרובות עתידה שכונה ג' לשנות את פניה בדמות מאות יחידות דיור שיבנו בשכונה באמצעות פינוי בינוי או הקמה על שטחים פתוחים שנותרו בשכונה. מספר בניינים הוקמו כבר בשנים האחרונות ביניהם ברחוב ארלוזורוב ורחוב וינגייט, ובניינים נוספים מוקמים כיום ברחוב גוש עציון וברחוב עולי הגרדום, הסמוך לרחוב וינגייט והשלום.

ח. דניאל חברה לבניין והשקעות בע"מ בונה בימים אלו את פרויקט המגורים SUN, מגדל בן 16 קומות שיוקם ברחוב עולי הגרדום 19 בשכונה ג' ויכלול 77 יחידות דיור בגודל של 2,3, ו-3.5 חדרים שכל אחת מהן תכלול ממ"ד ומרפסת. מחירן של הדירות נע בין כ750 אלף שקלים לדירת 2 חדרים ועד כ-מיליון שקלים לדירת 3.5 חדרים. הצפי לסיום הפרויקט הוא תחילת שנת 2020.

-

ליאת קנזי מחברת 'ליאת קנזי נכסים ונדל"ן' המשווקת את הפרויקט הסבירה כי "הפרויקט סמוך לאוניברסיטת בן גוריון ובית החולים סורוקה ונותן מענה לכל המעוניינים לגור בקרבתם. ביניהם סטודנטים, רופאים, אקדמאים או משפחות. מדובר בדירות שיכולות לשמש למגורים פרטיים או להשקעה עם תשואה עתידית".

בנוסף הסבירה ליאת על הפוטנציאל האדיר שטמון באזור "שכונה ג' עוברת תהליך התחדשות מאוד גדול, עושים פינוי-בינוי בשכונה ומחדשים מבנים. השכונה הזו תעבור מתיחת פנים ולכן היא אחד מהיעדים הטובים והחכמים להשקעה. החוכמה היא לדעת להשקיע לפני הפריצה ועליית המחירים".

ניתן לראות את השינוי בשכונה ג' גם במספרים. מבדיקה של נתוני רשות המסים שערך אתר 'מדלן', עולה כי מחירי הדיור בשכונה ג' זינקו בשנה האחרונה (2016-2017) בכ-16%, זאת בזמן שבשאר באר שבע מחירי הדיור זינקו בכ-10% בתקופה המקבילה. בשנים הקרובות המחירים עוד צפויים לעלות בשל פינוי-בינוי רחב הצפוי בשכונה וכן עלייה בביקוש למגורים בקרבת אוניברסיטת בן גוריון ובית החולים סורוקה. לכן, מי שישכיל לרכוש דירה בשכונה ג' בימים אלו טרם עליית המחירים, יהיה גם זה שירוויח.