ההתקדמות הטכנולוגית, פיתוח טכנולוגיית HD ו-4K בשנים האחרונות דורשות אינטרנט חזק ומהיר יותר, ולשם כך פועלת בשנים האחרונות חברת Unlimited המאפשרת גלישה במהירות של עד 1,000 מגה בהעלאה ובהורדה באמצעות סיבים אופטיים חדשניים הפרושים על גבי רשת חברת החשמל.

בשנים האחרונות פורסת החברה תשתיות גם באזור המרכז, אך העיר הראשונה לא רק בדרום, אלא בכל הארץ שזכתה להיות מרושתת בתשתית הסיבים היא העיר באר שבע. מספר שכונות כבר רושתו ונוספות מרושתות בימים אלו כך שבעתיד הקרוב תרושת באר שבע כולה בסיבים אופטיים שיאפשרו גלישה באינטרנט במהירות של עד 1,000 מגה.

-

הסיבה בגינה נבחרה באר שבע לעיר הראשונה שתרושת בטכנולוגיית האינטרנט המתקדמת קשורה כנראה לדורון כהן, יו"ר ודירקטוריון החברה, שגדל בבאר שבע וחש חיבור עמוק לעיר "גדלתי ברחוב יצחק אבינו בשכונה ד'" הוא מספר. "עזבתי שהייתי בכיתה י' אבל אחרי 40 שנה החיבור העמוק עדיין נשאר במיוחד עם חלום האליפות שהתגשם. לפני 3 שנים אפילו חידשו איתי קשר חברים מבית הספר "ניצנים" שלמדתי בו וזה נותן תחושת חזרה למקורות".

למה דווקא באר שבע? נשאל דורון והשיב "בחרנו בבאר שבע מתוך שלוש סיבות: תשתית טובה של חברת החשמל המאפשרת את הפריסה. אוכלוסייה רבה שצורכת גלישה מהירה, ושלישית זו התפתחות העיר באר שבע קדימה ושיתוף פעולה רחב עם עיריית באר שבע".

-

לדבריו "העיר באר שבע חושבת ומחוברת לדיגיטל. האינטרנט של בית החולים סורוקה מחובר לתשתית שלנו ולאחרונה גם חיברנו את מצלמות העירייה בסיבים אופטיים. עיריית באר שבע גמישה ומקבלת אותנו בזרועות פתוחות וזה לוקח אותנו קדימה".

בנוסף מסביר דורון כי הם שואפים לרשת את באר שבע כולה בסיבים אופטיים "אנו פועלים לגיוס משקיעים שיאיצו את פריסת התשתיות. ככל שהביקוש יהיה גבוה יותר, ככה גם נפרוס יותר מהר". דורון מוסיף כי "אלפי יחידות הדיור שנבנות בבאר שבע יחוברו לתשתית החדשה על גבי רשת החשמל, בנוסף למרבית השכונות הוותיקות שמחוברות לתשתית כיום. בעתיד תוכל באר שבע כולה לגלוש במהירות של עד 1,000 מגה".