שוק הנדל"ן בישראל חווה בשנים האחרונות תהפוכות רבות. לפי נתוני הלמ"ס ומשרד האוצר, שוק הנדל"ן נתון בימים אלו תחת קיפאון המתבטא בירידה חדה במספר עסקות הנדל"ן ברחבי הארץ.

אנשי הנדל"ן שמנסים לקרוא את המפה ולהיערך לשינויים בשוק, נאלצים להתבסס על נתונים לא מדויקים ומלאי פערים, כך מתארים בכירי חברת "בטאבו נדל"ן" שפיתחו מערכת חדישה לבקרה ומעקב אחר שוק הנדל"ן בישראל. 

המערכת מאפשרת לנתח נתוני נדל"ן ולזהות מגמות שוק באופן מהיר ומדוייק

הבעלים ומייסד החברה, רועי בן זקן, מסביר "מאגרי מידע הנדל"ן הממשלתיים מספקים נתונים חלקיים ולא מדויקים. לכן פיתחנו אלגוריתמים מיוחדים המאפשרים לתקן את העיוותים הקיימים בנתונים בצורה אוטומטית".

-

לדברי רועי "מדינת ישראל נמצאת במקומות הנמוכים ביותר בעולם המערבי בשקיפות מידע הנדל"ן ואנחנו באים לשנות את התמונה. אנו מציעים פלטפורמה מקצועית המספקת את הכלים הטובים, הייחודיים והמתקדמים ביותר בישראל על מנת למקסם את יכולות המתווך".

קובי ממן, מהנדס תוכנה והמנהל הטכנולוגי של החברה ציין כי "בבטאבו אנו משתמשים בטכנולוגיות ומיישמים טכניקות חדשות ומתקדמות בתחומים - כריית נתונים, בינה מלאכותית, Big Data ,Machine Learning ועוד. אלו מאפשרים לנו לספק ידע נחוץ וכלים מהפכנים לטובת המקצוענים בתחום".

כיצד פועלת המערכת ומה היא תורמת לשוק הנדל"ן?

המערכת מאגדת תחתיה מאגרי מידע נרחבים בתחום הנדל"ן, מידע על אזורי מגורים, מידע על נכסים המוצעים למכירה בזמן אמת, וכמו כן היסטוריית עסקאות נדל"ן עד לרזולוציה של שכונות ורחובות. כל אלו מנותחים על ידי אלגוריתמים חכמים המאפשרים לזהות מגמות שוק בפריסה ארצית בצורה מדויקת.  

למעשה, המערכת מאפשרת לצפות בנתוני עסקות שבוצעו בקרבת הנכס שמוצע למכירה, ובכך להעריך את שוויו באמצעות דוחות מתקדמים. כמו כן, מאפשר ניתוח הנתונים, לזהות מגמות בשוק ולאפשר למתווכים ולקונים לבצע החלטות נכונות הקשורות לנכסים שברשותם.

יש לציין כי המערכת נבנתה עבור סוכני הנדל"ן ומאפשרת לנהל את העסק בצורה מקצועית ומבוקרת עם אופציות נרחבות כגון: שיתוף פעולה עם מאות מתווכים בישראל, הגשת דוחות השוואתיים לנכסים ולקוחות, קידום ומיתוג הסוכן במרחב המדיה.

החברה עובדת עם מאות מתווכים פרטיים,  עשרות משרדי תיווך ועם כל רשתות התיווך המובילות. בימים אלו פועלים החברה להשקת גרסה מותאמת ליזמי נדל"ן ולמכללות יזמות נדל"ן.


"אנחנו משנים את כללי המשחק של שוק הנדל"ן בישראל"

דוד מנצור, מנכ"ל החברה מוסיף ואומר כי: "אנשים בדרך כלל סומכים עליך אם אתה נותן להם את כל המידע. ברגע שיש שקיפות מלאה הדרך להצלחה קלה הרבה יותר. אנו מתחדשים ולמדים בכל יום תוך כדי תנועה על מנת להתאים עצמנו לצרכי המתווכים, היזמים והשמאים".  

לדברי דוד "משרדים שעובדים עם המערכת רואים גידול בהכנסות שלהם כיוון שהכלי עוזר לנהל את העסק נכון יותר, מסודר יותר ובנוסף לתמחר את הנכסים בשוק בצורה מקצועית וטובה יותר. מדובר בחברה צומחת וצעירה הפועלת מתוך אידאולוגיה ורצון לשנות את פני הנדל"ן בישראל". 

אתר בטאבו נדל"ן:  http://www.bataboo.co.il