שכונת סיגליות, המשווקת בימים אלו במסגרת תוכנית "מחיר למשתכן" תאכלס מאות דירות נוספות, אך ללא הגדלת שטח השכונה, כך החליטה הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה דרום. בתוכנית החדשה שהפקידה הוועדה הוחלט על אישור של 516 דירות נוספות לשכונה, גידול של 30% שיעמיד את מספר הדירות הכולל על כ-1,620 דירות.

-

כשפורסמה התוכנית לראשונה בשנת 2007, היא אושרה עם 1,202 דירות ועם שיווקה ב-2015 הוחלט לחלקה לשניים- חלק אחד שהוגדל מ-928 ל-1,104 דירות, ממנו שווקו בהצלחה 921 דירות. החלק השני לא שווק בהצלחה עד כה, וכעת הוחלט להרחיבו מ-274 דירות ל-516 דירות מה שמעמיד את סך הדירות בשכונה על כ-1,620, לעומת ייעוד מקורי של כ-1,202 דירות. למרות הגדלת מספר הדירות, השטח המיועד לבנייה נשאר כשהיה. כך פורסם לראשונה ב'כלכליסט'. 

במינהל התכנון החליטו על תכנון מחדש של שכונת הסיגליות, במסגרתו יבוצעו שינויים בין היתר בהקצאת השטחים הייעודים למסחר, מבני ציבור, ושטחים ציבוריים. כך לדוגמה, הוחלט להגדיל את שטחי המסחר מ־3,300 מ"ר ל־3,580 מ"ר, את שטח מבני הציבור מ-3,768 מ"ר ל-6,281 מ"ר, ואת השטחים הציבוריים הפתוחיים מ־14.5 אלף מ"ר ל־31.5 אלף מ"ר. התוכנית הוגשה על ידי עיריית באר שבע ונערכה על ידי משרד פישר־אלחנני אדריכלים.

טל פודים, מתכנן מחוז דרום: "שכונת סיגליות היא חלק מהסכם הגג שעליו חתמה בעת האחרונה עיריית באר שבע כחלק מהיעד הלאומי להתמודד עם משבר הדיור ולהציע מענה כמותי ואיכותי של יחידות דיור בעיר. השכונה היא שער הכניסה לעיר מכיוון אשקלון, ומיועדת בין היתר לזוגות צעירים ולמשפחות המבקשים דירות בנות ארבעה וחמישה חדרים".

-

ניתן לראות כבר כיום בבאר שבע את התוצאה של בנייה צפופה, המאפיינת את השכונות החדשות ומביאה עמה פקקי ענק בשל היעדר תשתיות מתאימות. בתוכנית שהפקידה וועדת התכנון והבנייה צוין כי "בתוכנית מתוכננים חיבורים תנועתיים נוספים לדרך ראשית מס' 25 ודרך אילן רמון על מנת לאפשר מערכת תנועה יעילה עבור תושבי השכונה והמבקרים בה".

במבט על תוכנית התנועה ניתן לראות כי לשכונה מספר רב של כניסות, שאמור לאפשר כניסה ויציאה נוחה לשכונה דרך מספר צירים חלופיים. עם זאת, במידה ותוכנית התנועה לא תצליח להכיל את תוספת מאות יחידות הדיור, יהפוך סיוט הפקקים של תושבי שכונות רמות ונווה זאב גם לסיוט של תושבי שכונת סיגליות.