ספורטאים מתאמנים מדי יום במשך שעות לאורך שנים ארוכות כדי להצטיין בתחומם. אך להיות ספורטאי בישראל משמעותו להתחרות מדי יום לא רק מול הטובים ביותר בענף, אלא להתמודד בעיקר עם הוצאות כלכליות, לרוב ללא תמיכה מהמדינה, אותה הם רוצים לייצג בכבוד.

כזו היא רותם עפרוני (21), המתגוררת ביישוב מיתר ליד באר שבע ומתאמנת באומנות הקראטה למעלה מ-15 שנה, תחום אותו היא נאלצת לממן בכוחות עצמה. "אצלי זה קראטה מסביב לשעון. אני עושה הכל בשביל זה, עובדת בכמה מקומות, חוסכת לטיסות, לא מפספסת אימונים, כל מה שצריך".

מתאמנת 6 ימים בשבוע. רותם עפרוני. צילום באדיבות המצולמת

-

בדומה לספורטאיות רבות, נתקלה רותם בחייה בלא מעט אתגרים אותם צלחה פעם אחר פעם. החל מגיל 8 כשגרפה מדליות זהב וכסף בתחרות ברומניה, ועד שזכתה ב-2014 במקום ה-9 בעולם. השנה זכתה רותם במדליה בתחרויות גרנד פרי בקרואטיה ובנוסף הוכתרה לאלופת ישראל בקראטה לשנת 2017 בקטגוריה של עד 55 ק"ג לנוער ובוגרים.

רותם מספרת כי היא מתאמנת 6 ימים בשבוע, לעיתים פעמיים ביום. ולקראת תחרויות במחנות אימונים 3 אימונים ביום. במקביל היא עובדת בבית קפה וכמאמנת כושר פרטית. אך היעד הבא של רותם נתקל במכשול כלכלי "כמו כל ספורטאי תחרותי מצליח המתכונן לאליפות גדולה, להתחרות דורש ממני הוצאה כספית גדולה שלא אוכל לעמוד בה לבד".  

בדומה לירדן ג'רבי, הג'ודוקא הישראלית שייצגה את ישראל באולימפיאדה בריו ב-2016 וזכתה במדליית ארד, גם רותם מקווה להגשים את החלום ולייצג את ישראל בכבוד באולימפיאדת טוקיו ב-2020. אך לשם כך, נדרשת רותם לצלוח אתגר נוסף הדורש ממנה עשרות אלפי שקלים בשנה, ועל מנת לעשות זאת פתחה בפרויקט מימון המונים באתר "הדסטארט".

-

"החלום שלי הוא להגיע לאולימפיאדה"

"בדרך לאולימפיאדה קיימות עוד הרבה מטרות, אליפות אירופה, אליפות הולנד, בעזרתן אוכל להתברג בדירוג האולימפי. כלומר עלי לצאת בשנה לבין 5-8 תחרויות ומחנות אימונים עם הטובים בעולם, על מנת להגיע לאליפות אירופה ואליפות העולם עם ההכנה הטובה ביותר". על ירדן ג'רבי הג'ודוקא היא אומרת: "הלוואי עליי הישגים כמו שלה, אני מקווה להגיע לאליפויות באירופה כמוה ומשם בתקווה להגיע עד לאולימפיאדת טוקיו".

"אם בשנה זו אצליח להביא מדליה באליפות אירופה או עולם, אצבור ניקוד לקראת האולימפיאדה וזו תהיה קפיצת מדרגה להגשמת החלום שלי" היא מתארת, ומבקשת מהתושבים לתרום למטרה ולסייע לה בהגשת חלומה. אולי בעזרתכם, ירדן ג'רבי הבאה של ישראל תגיע הפעם מאזור הדרום.

אלופת ישראל לשנת 2017 חולמת על טוקיו. צילום באדיבות המצולמת

-

למעוניינים לתמוך ברותם בדרך לאולימפיאדה: https://www.headstart.co.il/project.aspx?id=24393