שכונת רמות בבאר שבע היא לא רק אחת השכונות המבוקשות בעיר למגורים, אלא המבוקשת ביותר בשוק היד השנייה ברחבי הארץ, כך קבע סקר שנערך באתר 'יד2' על פי מספר החיפושים לדירות ברחבי הארץ. בשכונת רמות נבנו בשנים האחרונות מספר פרויקטים חדשים, רובם מגדלי מגורים, והנוף הפרברי של בתי הקרקע הפך עם הזמן לזה המלא במגדלי יוקרה. 

כעת, פרויקט מגורים חדש יסייע אולי בקצת, להשיב עטרה ליושנה. בשכונת רמות, בפאתי הכניסה לעיר, יקום פרויקט המגורים היוקרתי והחדש של חברת ארזים (ג.י.א) מקבוצת אורון אחזקות והשקעות. בפרויקט, שייקרא "רויאל קינג קונספט", ייבנו דירות על פני שטח של כ- 11,627 מ"ר.

47 וילות יוקרתיות יוקמו בשכונת רמות. צילום יח"צ

הפרויקט החדש יציע למעוניינים 47 קוטג'ים ווילות עם בריכות שחייה פרטיות. הפרויקט החדש יציע שלושה דגמים של בתי קרקע, החל מקוטג'ים דו משפחתיים בעיצוב מודרני וטרנדי, ועד לוילה מפוארת פרטית. כלל מתחמי המגורים יכללו 6 חדרים.

מתחם הווילות והקוטג’ים החדש נמצא באזור הצפון מערבי של שכונת רמות המבוקשת, צמוד לכביש העוקף ליציאה מהשכונה לכיוון צפון ובסמיכות לכביש 40. מדובר בפרויקט המשך לפרויקט הדגל של החברה בשכונת רמות - "רויאל קונספט".

לפני כשנתיים נחתמו הסכמי גג המתייחסים לבנייה בבאר שבע, על פיהם היו אמורות להיבנות 20,000 יחידות דיור ומגורים בעיר, רובן באזורי המעטפת. ההסכם נחתם בין רשות מקרקעי ישראל, משרד הבינוי ומשרד האוצר.

צילום הדמיה: יח"צ

יחד עם זאת, המצב השתנה בשבועות האחרונים כשלמרות ההסכמים, עיריית באר שבע בחרה להתמקד דווקא במרכז העיר לפני יישומה של תכנית המתאר, ולא לאשר יותר תוספות בנייה בשכונת רמות. מצב זה הביא לכך שהפרויקט של חברת ארזים הוא בין האחרונים שיבנו בשכונת רמות, ומספק הזמנות למבקשים לגור בבית קרקע בשכונת רמות המבוקשת.

איתן אפוד, מנכ"ל ארזים (ג.י.א): "בשנים האחרונות, העיר באר שבע זוכה לפרויקטי בנייה רבים וטובים, רוב תכניות הנדל"ן נמצאות בפנים העיר. כיום, על רקע הסכמי הגג, חברת ארזים תתחיל בבניית פרויקט ייחודי ויוקרתי בשכונה שמהווה הפרויקט החמישי שלנו בשכונת רמות בה אנו מאמינים מאוד. הפרויקט הנוכחי יהיה פרויקט דגל שלנו שיכלול קוטגים ווילות מפוארות במיוחד הכוללות מפרט טכני יוקרתי ובריכות שחיה פרטיות".