מרכז הבניה הישראלי – בין הגופים הגדולים והוותיקים בארץ בענף הבנייה הישראלי, משיק בימים אלו קהילת מומחים, שתכליתם היא הנגשת הידע וההתמחות של בעלי המקצוע לאנשים המבקשים לבנות את ביתם.

המרכז שהחל את דרכו ב-1969 חולש כיום על עשרות קורסים מקצועיים ומייעץ עם מומחים שנבחרו בקפידה על ידו בכל תחומי הבניה. ההדרכה המקצועית והליווי של גוף זה, עם היועצים שנבחרו בקפדנות על ידו, תאפשר איכויות בניה גבוהות יותר, תמנע טעויות לשנים רבות ותיצור חיסכון כספי בפועל.

ערן רולס, יו"ר מרכז הבנייה הישראלי, המוביל את המרכז שנים רבות, שיתף את קהל הבונים במספר עצות חכמות להצלחת התהליך של פרוייקט חייהם. "בניית בית זה אולי אחד הדברים הכי חשובים והכי משמעותיים בחייהם של זוגות רבים. אנחנו מכירים מקרוב שלעיתים תהליך גורם למחלוקות רבות ומתפספסים דברים רבים בדרך.

בניית בית: אחד הדברים החשובים והמשמעותיים ביותר בחייהם של זוגות רבים. צילום: נתי שוחט , פלאש90

אני מציע מספר דברים שאסור לוותר עליהם בכל התהליך הזה. ראשית  חשוב מאוד שבני הזוג יצרו דיאלוג משותף לפני שפוגשים את אנשי המקצוע על מנת לעשות תיאום ציפיות. לאחר מכן בחירת האדריכלים המתאימים וכמו כן כל אנשי המקצוע האחרים. אנשי מקצוע טובים יחסכו הרבה מאוד כסף לאורך כל התהליך"

פרויקט קהילת המומחים הוא חלק מתכנית אסטרטגית, של גוף שתפקידו המרכזי הוא לשרת את הצרכים של האוכלוסייה בתחום הבניה. צוות המומחים במרכז הבנייה מתעדכנים כל העת בדרכי ההעברה של הידע המתחדש בעקבות ההון האנושי והטכנולוגיה. השיח בענף הבניה הישראלי משתנה ומתאים את עצמו מעת לעת. כאשר המטרה היא הנגשת ידע לכל אזרח במדינה מקצה לקצה.

ערן רולס, היו"ר הותיק ומהמומחים הגדולים בענף: "שינינו את השיח בענף הבניה. זהו חלק מתכנית אסטרטגית, של גוף שתפקידו לשרת את צרכי האוכלוסייה בתחום הבניה. המהלך יסייע לבונים לחסוך עוגמת נפש, משאבים וליצור בתים באיכות גבוהה תוך חיסכון כספי עצום."

הקבלן מיקי טל ערן רולס ואדריכלית שירה סינגולדה. צילום: יח"צ

בכירי הנדל"ן בארץ הגיעו לאירוע הרמת כוסית בבאר שבע

בסוף השבוע האחרון קיימו בכירי מרכז הבנייה הישראלי אירוע הרמת כוסית לכבוד השנה החדשה, יחד עם נבחרת ה-TOP 10 מהדרום של מרכז הבנייה הישראלי. את האירוע אירחה חברת המועצה המקומית מיתר ומועמדת לראשות המועצה גב' חדווה שקד.

יו"ר מרכז הבנייה הישראלי ערן רולס בירך את הנוכחים בסניף כוכב בבאר שבע ושיתף אותם בתוכניות הגדולות של המרכז בזמן הקרוב, ביניהם אירועי בונים על הבר, פסטיבל סוכות למשפחות בונות ועוד.

חדווה שקד וערן רולס. צילום: יח"צ

באירוע נכחו בכירי הנדל"ן ברחבי הארץ וכן מכובדים מהדרום. בין המומחים הרבים שהגיעו מהדרום היו הקבלנים יעקב נגר ויוסי כהן, האדריכלית שירה סינגולדה ורוית טנא, המפקחים עמית מהרבני וגיל עזירה ובכירים נוספים מעולם הנדל"ן.

במסגרת האירוע, האדריכל צבי טל יוסף האחראי על הסכמי הגג בבאר שבע, נתן סקירה על הבנייה המתוכננת בעיר בשנים הקרובות. על כל האירוע ניצחה בגאון הגב' נטע שרעבי מנהלת מחוז דרום שמחוברת להוויה הדרומית.