ב-31 באוקטובר 2017 ימלאו 100 שנה לכיבוש באר-שבע על ידי הבריטים וכוחות אנז"ק האוסטרלים מידי התורכים במלחמת העולם הראשונה. לכבוד מליאת 100 השנים, בעיר באר שבע יערכו שלל אירועים, ביניהם טקס בבית הקברות הבריטי, מצעד פרשים, שחזור התקפת הפרשים במתחם האמפי פארק, וקבלת פנים בפארק החייל האוסטרלי.  

-

בימים האחרונים נפוצה שמועה כי את הטקס הממלכתי לציון המאורע החשוב, צפוי היה להנחות כוכב הקולנוע ראסל קרואו (גלדיאטור, נפלאות התבונה ועוד). אלא שבירור שערכנו גילה כי קרואו בכלל לא צפוי להגיע לישראל.

-

מקורות מסרו ל'באר שבע נט' כי מי שככל הנראה יתפוס את המושכות בהנחיית הטקס הוא שחקן מוכשר לא פחות בשם בריאן בראון (השחקן האוסטרלי שלימד את טום קרוז להיות גבר גבר ב"קוקטייל". הנה, עשינו עליו גוגל). בראון יגיע לבאר שבע וינחה את הטקס בנוכחות ראש ממשלת ישראל, ראש ממשלת אוסטרליה, בכיר בממשלת ניו-זילנד, ראש העיר ואישים נוספים. 

-

לפני 100 שנים נחלו כוחות האנז"ק ניצחון על הטורקים וכבשו את באר שבע. בעקבות הניצחון הוכרזה ב-1917 הצהרת בלפור למען הכרה בארץ ישראל כבית לאומי לעם היהודי. בהמשך כבשו כוחותיו של אלנבי את רחובות, יפו, ירושלים, חיפה, נצרת, טבריה, ובסוף 1918 הושלם כיבוש ארץ -ישראל כולה.

30 שנה לאחר מכן ביום שישי, ה' באייר ה'תש"ח, 14 במאי 1948, הוכרזה עצמאותה של מדינת ישראל. והכל התחיל בקרב על באר שבע.