המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון בבאר שבע פותחת שנת לימודים חדשה. סטודנטים מכל הארץ יחלו את לימודי ההנדסה יחד עם קורסי העשרה ייחודים וחדשים. בדומה לשנים קודמות, גם השנה המחלקה המבוקשת ביותר על ידי הנרשמים לתואר ראשון היא המחלקה להנדסת בניין.

-

אחד מהקורסים החדשים שמציעה המכללה הוא קורס טעימות יין. הקורס מתמקד בהכרת עולם היין במספר היבטים: ייצור, שיווק, הבחנה וטעימה. מטרת הקורס היא להציג לסטודנטים את עולם היין, החל מההיבט המקצועי של ייצור וטעימת היין ועד השפעתו על התיירות בארץ ובעולם. בקורס יתנסו הסטודנטים במספר סדנאות טעימת יין של יינות איכות אשר יהוו התנסות מעשית והמחשה לכלים ולידע הנרכשים במהלך הקורס.

קורסים אחרים שמציעה המכללה נוגעים לשפה, ספורט ותרבות. כך לדוגמא בין הקורסים ניתן למצוא טעימות בתרבות ובשפה הסינית, קורס מוסיקה בתנועה בשיתוף הסינפונייטיה הישראלית באר שבע, קורס החוויה התיאטרונית בשיתוף תיאטרון באר שבע, קורס טניס, יהדות, פילוסופיה ועוד.

פרופ' יהודה חדד, נשיא המכללה, ציין: "ב-SCE מובילים שינוי חברתי באמצעות השכלה בתחומי ההנדסה והטכנולוגיה. מכשירים מהנדסים מצוינים עם אופקים רחבים. יש מקום לפעילויות ספורט ולשיעורים מתחום מדעי החברה לצד לימודי ההנדסה. הכשרת הדור החדש של המהנדסים חיוני לעתידה של ישראל ולפיתוח מנהיגים חדשים וצעירים בחברה בישראל."