תיאטרון הפרינג' בעיר העתיקה מעודד מאז הקמתו יצירה אומנותית ייחודית מן השוליים ומארח כדרך קבע הצגות תיאטרון ומופעים שונים שלרוב לא באים לידי ביטוי בזרם האומנותי המרכזי. בימים אלו מכריז התיאטרון על קיומה של תחרות מחול נושאת פרסים לעידוד וקידום רקדנים עצמאיים בשנה השנייה ברציפות, לאחר ההצלחה הגדולה של האירוע בשנה הקודמת.

-

התחרות תיערך ביום רביעי בשישי לדצמבר באולם תיאטרון הפרינג' ושלושת הזוכים במקומות הראשונים ייהנו מפרסים שמטרתם לעודד המשך עשייה ויצירה וכן הגדלה של חשיפה לקהל הרחב והכרה מקומית. המנצח במקום השלישי יזכה בפרס "הרקדן המצטיין" בסך 2000 ₪,  המקום השני יזכה בפרס "היצירה המבטיחה" וייהנה מאירוח בפסטיבל הפרינג' הבינלאומי בסך של 3000 ₪ ומי שיקטוף את המקום הראשון יזכה בפרס "היצירה המבטיחה" בסך 10,000 ₪ והשתתפות בפסטיבל הפרינג' הבינלאומי.

בכדי להירשם לתחרות יש לעמוד בתנאי הסף שהציב התיאטרון שמטרתן לוודא שאכן מדובר ביצירות עצמאיות ועכשוויות. על המשתתפים להיות כוראוגרפים אשר יצרו לפחות שתי עבודות בעבר עבור במה מקצועית בשיתוף או בעבור רקדנים מקצועיים. היצירות צריכות כמובן להיות עצמאיות ושנוצרו בשנה האחרונה (2017) ושאורכן אינו עולה שבע דקות. התאריך האחרון להרשמה הוא ה-31.10

-

ועדת השיפוט שתורכב ממספר שופטים מתחום התנועה והמחול בארץ תבחן את המתמודדים לפי קריטריונים של איכות היצירה, ביצוע הרקדנים, טכניקה בביצוע ועוד. את האירוע יזם לירן מיכאלי, כוראוגרף דרומי ויזם מתחום המחול – בשיתוף פרינג' באר שבע, מנהל תרבות באר שבע והבית למחול. הפרויקט נתמך על ידי משרד התרבות והספורט, וקם לטובת קידום ועידוד רוח היצירה בעולם המחול העצמאי בישראל. תיאטרון הפרינג' קורא לכל מי שמעוניין ועומד בקריטריונים להירשם ולקחת חלק בתחרות.

טופס הרשמה: http://bit.ly/2gkbzAw