עיריית באר שבע תקיים ב-25.10.17 כנס ספקים גדול, בו ייחשפו בעלי עסקים מקומיים מהעיר באר שבע ומהנגב כולו למערך ההתקשרויות והרכש של העירייה. בכנס, שמתקיים כחלק מפעילות מיזם "ביזבנגב" שמוביל המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל באמצעות הרשות לפיתוח הנגב ומשרד הכלכלה והתעשייה באמצעות מעוף דרום – הזרוע הביצועית של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים, ייחשפו בעלי העסקים להליכים הקשורים לרכש ולהתקשרויות ולהזדמנויות העסקיות העומדות בפניהם.

הכנס שייערך בהובלת עיריית באר שבע הינו הכנס החמישי במספר שמתקיים כחלק מפעילות המיזם ומצטרף לשורה של כנסים שהתקיימו בשיתוף המרכז האוניברסיטאי רפואי סורוקה, אוניברסיטת בן גוריון, מכללת ספיר ועיריית דימונה. מטרתו, כמטרת המיזם כולו, להנגיש את המוסדות הגדולים באזור לספקים פוטנציאליים וליצור חיבורים פרואקטיביים בין הצדדים, שבסופו של דבר, יוביל לשיתופי פעולה עסקיים בין הצדדים.

-

פלורין גדלבסקי, מנהלת מיזם "ביזבנגב" ברשות לפיתוח הנגב ציינה כי "הכנסים שמתקיימים אחת לכמה חודשים ביוזמת המיזם כבר הוכיחו את עצמם. מעל ל30% מהספקים שהשתתפו בכנסים אלו נרשמו כספקים חדשים במערך הרכש והחלו לעבוד עם מוסדות העוגן. הכנסים הללו מצטרפים לשורה של פעולות אקטיביות לקידום העסקים הקטנים והבינוניים בנגב ע"י חיבורים ממשיים והתקשרויות הלכה למעשה.

תומר ביטון, גזבר עיריית באר שבע ויו"ר איגוד הגזברים, ציין "מדובר בנדבך נוסף להרחבת מעגל הספקים מאזור הנגב, בכפוף לחוקים החלים על רשויות מקומיות וכן נהלי הרשות. אנו פונים לספקי הנגב בתחומים הרלוונטיים שיגישו הצעות ויתמודדו. כלכלה מקומית מקיימת והצלחה של העסקים הקטנים והבינוניים היא מנוע הצמיחה של הכלכלה האזורית. עיריית באר שבע פועלת כל העת לשילוב ספקי הנגב בספר הספקים שלה ותמשיך לעודד שיתופי פעולה עם עסקים מקומיים".

אפי מחלב מנהל מעוף אשכול דרום, מערך השטח של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה, מסר: "זהו כנס נוסף בו אנו שותפים לחיבור עסקי בין ספקים קטנים ובינוניים למוסדות העוגן בדרום. פעילות חשובה ומרכזית מבחינתנו הינה סיוע לעסקים מקומיים להתקבל כספקים בחברות הגדולות במרחב. לשם כך ובנוסף לכנסים במרחב, אנו  מלווים את הספקים הן לפני והן לאחר הכנס בייעוץ והכוונה, כמו  גם ביצירת קשרים עם מוסדות העוגן".

הכנס הינו חלק מפעילות מיזם ביזבנגב, אשר שם דגש על מינוף תקציבי הרכש של הפרויקטים הגדולים והמוסדות המרכזיים לטובת פיתוח הכלכלה המקומית. את הכנס מובילים המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל באמצעות הרשות לפיתוח הנגב, מעוף דרום, הזרוע הביצועית של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה.