קורסים כלליים הם כנראה הקורסים המבוקשים ביותר בכל תחילת סמסטר ואלו שבהם נגמרים המקומות ישר עם תחילת הרישום. למרות זאת, אולי עוד יש לכם סיכוי להשיג אחד מהם או לפחות להכיר אותו ולנסות את מזלכם בשנה הבאה. חלק מהקורסים הללו מאוד מיוחדים ואף מוזרים, ומציעים לסטודנטים מגוון חוויות בתמורה לנק"ז. קבלו הצצה קטנה אל הקורסים המיוחדים ביותר באוניברסיטת בן גוריון: 

הקורס: גירוש שדים וניתוח קיסרי: רפואה מסורתית מול רפואה מערבית באפריקה

מספר הקורס: 192.1.0062

מי מעביר: ד"ר אורי שוורצמן מהמחלקה ללימודי אפריקה

במה מדובר: קורס החושף אותנו לתרבות מיוחדת במינה, המפגש בין רפואה מסורתית באפריקה, המבוססת על כוהנים מסורתיים, כוחות טבע ומגרשי שדים, לבין הרפואה המערבית. ואולי תוכלו גם לצאת מכשפים בסוף הסמסטר.

למה זה כדאי: בקורס תחשפו לעולם בו שולטים כוהני דת, אלים, כוחות טבע ומגרשי שדים, גמדי יער ועוד מגוון יצורים קסומים אחרים. הקורס ילמד אתכם על הפחדים והמסורות של בני התרבויות האפריקאיות, הפחד מהרפואה המערבית ונקודות העימות בניהן. מסתורי ומעניין. 

קורס: שובו של הבצל: תחנות בסאטירה הישראלית

מספר הקורס: 122.1.4961

מי מעביר: ד"ר גידי נבו מהמחלקה לספרות עברית.

במה מדובר: קורס על החברה הישראלית כפי שמוצגת בסאטירה הישראלית והאופן בו השסעים והמתחים המרכזיים המכוננים את החברה בישראל משתקפים בה. לא רק שידורים חוזרים של הפרלמנט וארץ נהדרת.

למה זה כדאי: דרך מעולה ללמוד על החברה הישראלית, השסעים והמתחים הקיימים בה. ד"ר נבו לא מעביר עוד סתם הרצאה, אלא חווית למידה מצחיקה ושוברת שגרה, שבסופה דיונים ואפילו מסקנות על החברה ועל משמעות ומקומה של הסאטירה בתרבות המורכבת שלנו. ההנאה מובטחת. 

הקורס: מזון למחשבה: אנתרופולוגיה של אוכל

מספר הקורס: 102.1.0097

מי מעביר: ד"ר נ. אביאלי במחלקה לסוציולוגיה- אנתרופולוגיה

במה מדובר: בקורס תסקרנה הגישות השונות למחקר חברתי של אוכל בהקשר אתני ותרבותי נרחב והתלמידים ירכשו כלים לניתוח ביקורתי של תופעות קולינריות שונות. השלב הראשון בדרך לדרכם כמבקרי מסעדות מהוללים.

למה זה כדאי: כי מי לא אוהב לאכול? או לפחות לדבר על אוכל... בקורס תוכלו סופסוף להבין קצת יותר על המאכלים השונים שכולנו כל כך אוהבים לאכול ולקבל תשובות לכל השאלות שלכם בנושא.

הקורס: כדור-עף חופים

מספר הקורס: 700.1.1301

מי מעביר: מדריך במרכז הספורט של האוניברסיטה.

במה מדובר: הכרת המשחק ברמה הבסיסית, עקרונות באנטומיה ופיזיולוגיה, אימון על סוגי המסירות ועוד.

למה זה כדאי: קודם כל זו אחלה דרך לשמור על כושר. וכל מי שחולם בזמן שיעור על ים כחול וחולות זהובים, יסתפק בביקור במגרש החול הצמוד לבריכה במרכז הספורט. אחרי שעות של ישיבה בכיתה והקשבה להרצאות, חובה לשחרר קצת את הגוף ולהזיז את הרגליים. 


-

הקורס: החוויה התיאטרונית

מספר הקורס: 151.1.0056

מי מעביר: פרופ' חבר בדימוס יצחק בן מרדכי, במחלקה ללימודים כלליים.

במה מדובר: שילוב בין הרצאות על תיאטרון וצפייה בהצגות בתיאטרון באר שבע. בקורס תוכלו ללמוד את מושגי היסוד של התיאטרון והפעילות מאחורי הקלעים, כמו בימוי, משחק ותפאורה.

למה זה כדאי: אז אולי לא תהפכו לכוכבים הבאים של התיאטרון בעקבות הקורס, אבל תוכלו ליהנות מהצגות לאורך הסמסטר וללמוד יותר על העולם הזה. כל מי שרוצה להבין קצת יותר לעומק את הפעילות התיאטרונית ומרכיביה מוזמן להגיע ולקחת חלק. זה, כמובן, בתנאי שהצלחתם לתפוס מקום ברישום. בהצלחה!