הצגות תאטרון הן חוויה אחרת. יוצאים לערב אחד, שוברים את השגרה, הולכים לבילוי מסוג אחר. לא עוד מסעדה או עוד כרטיס לסרט, אלא חוויה קצת שונה אשר רוקמת עור וגידים על במה אחת. כך גם היה בהצגה שעלתה בתאטרון הפרינג' בעיר העתיקה בבאר שבע, "הזקן והים".

-

אציין כי זו הייתה הפעם הראשונה שהייתי בתאטרון הפרינג' ונהניתי מהחוויה. ולקוראים שלנו שעדיין לא מכירים, אספר כי תיאטרון הפרינג' זה מקום מאוד מיוחד בבאר שבע. משמעות המילה פרינג' היא שוליים, כלומר תאטרון שוליים. תאטרון לא רגיל, לא מתחנף ולא ממסדי, שאנשים מכל הסוגים מוצאים בו את מה שהם אוהבים. הפרינג' נושא עימו את הבשורה התאטרונית החדשה כשיותר ויותר אנשים מגלים שההצגות הם מהנות ויוצאות דופן. התאטרון מאוד אינטימי ומספק לקהל חוויה אישית מצד אחד, ועוצמתית מצד שני.

ההצגה "הזקן והים", המבוססת על סיפורו של המינגווי, מתארת את סיפורו של דייג זקן, שהוא התגלמות האנושי שבאדם, ודג ענק, המגלם את החייתי שבעולם החי. הם באים לידי עימות גורלי ומחוללים דרמה עזה. מדובר בעצם במשל פילוסופי על כוח הרצון האנושי מול אתגרים בלתי אפשריים. ובתאטרון הפרינג' לקחו את הסיפור ועשו לו עיבוד חדשני, עכשווי ומיוחד.

-

כשאני מגיעה להצגות תאטרון אני רגילה לראות על הבמה מולי שחקנים שמפתחים ביניהם דיאלוג החושף בפני הקהל את העלילה. אך בתאטרון הפרינג' הביאו את זה למקום אחר לגמרי. שחקני אנסמבל "עיט" נתנו להצגה טוויסט מרענן עם שילוב של תנועה, משחק מושקע ללא מילים, מוזיקה עכשווית, הקרנות וידיאו-ארט, בובנאות ותאורה. מודה שאני הופתעתי, והופתעתי לטובה. ההצגה בבימויו של יואב מיכאלי מצליחה להעביר את המסרים הכה חשובים, של הזקנה ויחס החברה כלפיה ומאבק האדם מול הטבע והמכשולים העומדים בדרכו. 50 דקות של תאטרון חדשני ומרענן. אל תפספסו.