בהרצאה הפותחת את הסדרה ב-6.11 בשעה 10:30 בבוקר, יספר ד"ר נמרוד זינגר מהפקולטה למדעי הבריאות באוניברסיטת בן-גוריון בנגב על רפואה ומאגיה במאות ה17-18 ויסביר כיצד בני התקופה הבינו את גופם, כיצד הסבירו את הופעתן של מחלות בבני האדם, מה עשו כאשר חלו ולמי פנו לקבלת טיפול רפואי. ההרצאה שתציג את העולם הרפואי לפני 300-400 שנה מנקודת מבטם של החולים וכיצד התמודדו עם מחלות, תבחן את השאלה איזה תפקיד מילאה המאגיה בעולמם הרפואי. נמרוד זינגר יראה כיצד תפיסות מאגיות, קמעות, לחשים וגירושי דיבוקים היו חלק בלתי נפרד מהפרקטיקה הרפואית. כל תיאור המתעלם מנוכחותם לאורך ההיסטוריה מציג תמונה חלקית על עולם הרפואה.

-

ד"ר נמרוד זינגר מלמד היסטוריה במכללת אחוה, בפקולטה למדעי הבריאות באוניברסיטת בן גוריון ומשמש כראש ההתמחות ללימודי ההיסטוריה במכללת קיי. ספרו "בעל השם והרופא: רפואה ומאגיה בקרב יהודי גרמניה בראשית העת החדשה", אשר יצא לאור בהוצאת חיפה וידיעות ספרים, זכה בפרס בהט מטעם אוניברסיטת חיפה.

בחלק השני של הבוקר יתקיים שיח גלריה בתערוכה החדשה במוזאון "אניסה אשקר - זהב שחור". אוצרת המוזאון, ד"ר שרון לאור-סירק תערוך סיור כללי ותציג את האמנית ואת מגוון הטכניקות והחומרים בהם היא עובדת.

                              

תשלום למפגש בודד: 35 ₪ וכולל דמי כניסה למוזאון וכיבוד קל. 
   אתר המוזאון: www.ine-museum.org.il , טלפון: 08-6993535.