את הסיור ליווה מנהל הייצור של המפעל, אלדד קינן, שסיפר לבנות ממגמת תעשייה וניהול על דפוסי העבודה במקום, על הפריטים המיוצרים בו, ועל האתגרים הכרוכים בגיוס כוח אדם מתאים.  

לאחר הסיור ב"גניר", העומד בין היתר מאחורי המותג "פרימור", המשיכו החניכות מבאר שבע למפעל לייצור נייר בקריית גת. זהו מפעל יוצא דופן שנושא את השם "שווים", אשר כל עובדיו הם נפגעי נפש המועסקים במקום כחלק מהליך שיקומי.

-

מנהלת "שווים" פירטה בפני הבנות את ההבדלים המהותיים בין המפעלים הסטנדרטיים שפעילותם מתמצה בתחום העסקי-מסחרי, למפעל שעיקר ייעודו בתרומה לקהילה. התלמידות סיירו בין המחלקות השונות, ואף שוחחו עם כמה מעובדי המפעל.  

הסיורים וההרצאות התקיימו במסגרת פרויקט טו"ב (טכנאים ובגרות) שפועל כיום ב-70 בתי ספר, ומובל כאמור על ידי "תעשיידע" - עמותה חינוכית הפועלת לחיבור בין מערכת החינוך לתעשייה ולמשק בישראל. מטרת המיזם היא לייצר לתלמידים אופק חינוכי ותעסוקתי, ולהגדיל את מספר מסיימי התיכון שברשותם תעודת בגרות ודיפלומה של טכנאי או הנדסאי.

במסגרת התוכנית עוברים התלמידים מסלול לימודים מואץ, מכיתה ט' עד י"ב, שבמהלכו הם מסיירים בשלל מפעלים ונחשפים לתעשייה בישראל על כל גווניה.