ביום שני האחרון, ה-30 באוקטובר, התקיים אירוע התרמה בהיכל הקונכייה בבאר שבע לטובת עמותת 'אח בוגר אחות בוגרת'. האירוע נקרא "רוקדים ותורמים באר שבע 2017" ובמסגרתו התקיימה הרקדה לציבור הרחב. את ההרקדה הנחה רפי זיו, המרקיד והכוריאוגרף, בתרומה וכל ההכנסות מהאירוע נתרמו לעמותה לטובת הרחבת הפעילות שלה בבאר שבע והדרום. רועי פלפל, מנכ"ל עמותת 'אח בוגר אחות בוגרת', משתף: "אנחנו רוצים להגביר את המודעות שלנו לפעילות בבאר שבע אז פנינו למרקיד רפי זיו שהוא מאוד ידוע בדרום, והוא רתם גם את חברת כיוונים שתרמו לנו את היכל הקונכייה. ועשינו ערב, עם הרוקדים שלו ועשינו ערב מאוד יפה, מאוד מיוחד".

עמותת 'אח בוגר אחות בוגרת' היא עמותה כלל עולמית המפעילה פרויקט חונכות לילדים במשפחות בהן קיים רק הורה אחד פעיל. זוהי עמותה כל ארצית הפועלת משנת 2003, ובמסגרתה מתנדב המשמש אח בוגר חונך את הילד הזקוק לסיוע ומשמש עבורו דמות משמעותית בחייו. רועי מחדד: "מדובר בילדים ללא דמות אב או אם מכל מיני סיבות.. מוות של אחד ההורים, גירושים מאוד קשים, מקרים בהם הילד נשאר ללא דמות מכוונת. הילדים האלו לרוב מופנים אלינו דרך העובדת הסוציאלית ומשרד הרווחה או יועצת בית ספר. בנוסף, אנחנו מאתרים באוכלוסייה מתנדבים שיהיו עם ילד או ילדה שעתיים בשבוע". הוא מוסיף ואומר שהקשרים שנוצרים בין הילדים הללו למתנדבים הינם מאוד משמעותיים ועוזרים לקדם את הילדים בפרט ואת החברה הישראלית בכלל.

בתכנית של העמותה, בונים לכל ילד תכנית אישית בעזרת עובדת סוציאלית והמתנדב ה"אח הבוגר", במטרה לקדם את הילד ולסייע לו כמה שניתן. כמו כן, את המתנדבים בוחרים בקפידה ומבצעים להם תהליך קבלה: "לא כל אחד מתקבל, האחריות על הכתפיים שלנו להתאים בין ילד למתנדב", מסביר רועי. את המתנדבים מלווים לאורך כל התקופה ומעבירים להם סדנאות והדרכות כדי להכשיר אותם לעבודה עם הילדים.

האירוע שהתקיים מהווה ראשיתו של קשר בין קהילת הרוקדים בבאר שבע וסביבתה, ובין עמותת "אח בוגר אחות בוגרת ישראל".  זהו צעד בבניית קשר וביצירת תחושה של גאוות יחידה בפעילות משותפת לקידום שרות חשוב וחיוני לקהילת הילדים באזור. "זו פעילות מאוד מאוד חשובה, אנחנו מאמינים בה ומאוד חשוב לנו לבסס את הפעילות גם בדרום ובעיר חשובה כמו באר שבע. היה לנו חשוב לחבר את האוכלוסייה, לחבר אנשים שיכירו את הפרויקט ושידעו עליו, שיכירו את הצורך של הילדים האלה. בנוסף, לחשוף אנשים לפעילות שתהיה להם הזדמנות אם הם רוצים להתנדב או לתת סיוע כלכלי", מסביר רועי. החשיבות של אירוע מסוג זה היא רבה, עבור העיר ועבור האוכלוסייה שזקוקה לסיוע של העמותה. עקב כך, מבקש רועי, מנכ"ל העמותה, סיוע מכל מי שמעוניין לתת ומזדהה. "אני עושה קריאה לחברות עסקיות שמתחברות לעשייה שלנו או אנשים שרוצים להתנדב אצלנו, זה הזמן לפעול ולפנות אלינו".