בטקס חנוכת הסניף הדרומי של אלי"ע – ששכן עד כה למעלה מעשרים שנה במבנה שכור בשכונת נוה-נוי –השתתפו ראש העיר רוביק דנילוביץ', סגניתו הד"ר חפצי זוהר, התורמים הראשיים ליסה ומורי פרידמן, יו"ר העמותה מיכאל סגל, בני משפחה, עובדי המרכז, נציגי משרד הרווחה ותורמים נוספים.

בטקס המרגש עד דמעות הציגה מנהלת המרכז חנית כהן את השירותים המיוחדים שהמרכז מעניק לילדים לקויי הראיה כולל אילו שנוספו בזכות המבנה החדיש והמפואר שהוקם בעלות של כ-14 מיליוני שקלים, כולם בתרומה של בני הזוג ליסה ומורי פרידמן מלוס אנג'לס, המלווים את העמותה כבר שני עשורים.

ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ' שנכח באירוע, התכבד בקביעת המזוזה בפתח המרכז החדש ואמר : "לחנוך כל בניין חדש בעיר זה כיף ונחמד, אבל מה שנותן לי סיפוק אמיתי ותחושת שליחות, זה כשאנחנו עוסקים ביכולת שלנו לסייע לבעלי מוגבלויות. חוסנה של חברה נמדד ביכולת של כולנו להכיל, לסייע, לאפשר ולכבד את כולם. הילדים הנפלאים האלה מציבים בפנינו מראה יומיום ומזכירים לנו את החשיבות של שמחת חיים, רצון ושאיפה להצליח והכי חשוב- לחייך תמיד".

חנית כהן, מנהלת סניף אלי"ע בבאר שבע, שגם הנחתה את הטקס, סיפרה בהתרגשות על פעילות העמותה ועל החשיבות בהקמתו של המרכז: "אלי"ע היא העמותה היחידה בארץ שנותנת מענה לילדים מגיל ינקות ועד גיל שש עם עיוורון, ליקויי ראייה ומוגבלויות נוספות. אנחנו דוגלים בגישה טיפולית המותאמת לצרכיהם של כל ילד וילדה והמרכז הזה מאפשר בדיוק את זה. אני רוצה גם להודות לצוות הנהדר של המרכז שהוא כמו משפחה."

בהמשך הטקס נשא דברים התורם מורי פרידמן, שפועל ומסייע לעמותה כבר יותר מ-20 שנה : "אנחנו מלווים באהבה את עמותת אלי"ע כבר במשך שני עשורים ונמשיך לעשות זאת ככל שנוכל. האור בעיניים של הילדים הוא מה שדוחף אותנו להמשיך ולעזור. אני מזכיר את דבריו של אבי המנוח שחינך אותנו והזכיר לנו תמיד שזה הכל למען הילדים...".

-

גם יו"ר העמותה מיכאל סגל דיבר בפני הקהל הנרגש, שיבח את התורמים הנדיבים ובמיוחד את חנית כהן וצוות עובדי המרכז שנותנים את הנשמה למען הצלחת הטיפול בכ-140 הילדים שמגיעים מכל רחבי הנגב.

עמותת אלי"ע שנוסדה בראשית שנות השמונים היא עמותה ללא מטרות רווח המסייעת לילדים עם לקויות ראייה שונות באבחון וטיפול במגבלות השונות. לעמותה סניפים בפתח תקווה, רחובות ירושלים ובאר-שבע. המרכז החדש הממוקם ברחוב עמוס ירקוני בבאר-שבע מכיל ארבע כיתות מעון וחדרי טיפול וכן חצר משחקים גדולה. המבנה תוכנן על-ידי חברת "מרש אדריכלים" ועוצב כולו כמתחם המיועד לילדים עם הנגשה מיוחדת לכבדי ראייה.