"כסף קטן" הוא מיזם חברתי מיוחד מאוד אותו יזם אייל קרושין סטודנט לכלכלה ומנהל עסקים מאוניברסיטת בן גוריון. זהו מיזם חברתי ללא מטרות רווח שנועד להכנות לדור הצעיר כלים שיסייעו לו להבין את העולם הכלכלי שסובב אותנו. המטרה של יוזם הפרויקט היא ללמד להבין את "השפה הפיננסית" המסובכת, במילים פשוטות ובגובה העניים, להנגיש את תחום הכלכלה גם לצעירים.

-

למה בחרת להנגיש דווקא את התחום הכלכלי?

אני עובד מגיל 15 כלומר, מתעסק עם כסף מגיל צעיר. לא תמיד הבנתי הכל, מה כתוב בחוזים מול הבנק? למה צריך לחתום בכל עבודה על 101? האם הריבית שמציעים לי בבנק הוגנת? ועוד המון שאלות שלא תמיד היה לי את מי לשאול. לכן החלטתי ליזום את פרויקט כסף קטן כי ברגע שהתחלתי להתעניין בעולם הכלכלה פשוט הבנתי שלכל השאלות האלו יש תשובות ממש פשוטות ולא צריך חמש יחידות מתמטיקה ובטח שלא תואר כדי להבין בתחום.

מי יעביר את שיעורי הכלכלה?

את השיעורים יעבירו סטודנטים מכל הפקולטות, המעוניינים להתנדב בתוכנית ולהיות חלק משינוי חברתי. בתמורה להתנדבות הסטודנטים הולכים לקבל קורס הכשרה מקצועי ומקיף, שיועבר ע"י בני שחורי מייסד חברת עת לדעת שכתב את התכנים, קורס שעולה אלפי שקלים בשוק הפרטי וממומן ע"י משרד הרווחה.

איפה הפרויקט יתקיים?

הצלחנו להגיע לשיתוף פעולה עם אחד התיכונים הגדולים בבאר שבע, מקיף ו'. זה יתנהל כך שלאחר סיום הכשרת הסטודנטים בסמסטר א' הם יחלו במהלך סמסטר ב' להעביר סדרת מפגשים לבני נוער בכיתות י'. מדובר על כ- 300-350 בני נוער שישתתפו במפגשים שלנו.

משהו לסיום?

חשוב לנו לציין יש לתוכנית הלימודית שלנו אישורים ממשרד החינוך ויש שיתוף פעולה בין המחלקה למעורבות חברתית באוניברסיטה לבין מחלקת החינוך של עיריית באר שבע. וכמובן כל סטודנט שירצה לקחת חלק בפרויקט מוזמן לפנות אלינו : [email protected]