לחזור לאפור 

קשה לחזות טרנדים בצבעים בעולם עיצוב הפנים, מכיוון שיש להם את הנטייה להשתנות במהירות בין בהירים, כהים, פסטלים, ניטרליים ושילובי צבעים. עם זאת, אם יש צבע שעומד במבחן הזמן ואינו יוצא מהאופנה לגמרי בשום תקופה, הוא ללא ספק הצבע האפור.  הסיבה המרכזית לכך היא שמדובר בצבע ורסטילי שעובד נהדר עם מגוון ענק של צבעים, מה שמקל על יצירת שינוי בעיצוב הכולל של החדר בעזרת מספר פריטי עיצוב משלימים בגווני אפור. אין צורך לשלב רהיטי ענק באפור, ברוב המקרים מספיק להשתמש בפריטי עיצוב כמו יצירות קדרות, כריות נוי או אפילו וילונות.

-

וינטאג' זה הישן החדש

כל מי שעוקב אחר עולם העיצוב בשנים האחרונות יודע שעיצוב וינטאג' אינו חדש (תרתי משמע) ונעשה בו שימוש לא מועט. בחורף הקרוב מגמה זו צפויה להמשיך להתחזק ויותר פריטי עיצוב בעלי חזות מיושנת ועתיקה צפויים להיות זמינים בשוק. הסיבה להתחזקות מגמה זו היא ההשפעה שפריטים אלו יוצרים בחלל העיצובי. יותר מהכול, הם מייצרים אלמנטים של רומנטיקה ומסתורין שיוצרים עניין וסקס אפיל בחלל העיצובי. זה יכול להיות פריט קטן כגון פסל מגולף מעץ ישן, שעון קיר או מראה ישנה, או משהו גדול יותר כמו ריצפה מעץ מיושן או דלת וינטאג'. כל עוד משתמשים בהם בפריטים מדגישים מבלי להגזים, מראה החלל העיצובי צפוי להשתפר ולהכיל הצהרה עיצובית מעניינת.

-

לרצף את הדרך

מרצפות היו הסטנדרט בישראל במשך עשורים, גם בקירות וגם בריצפה, אך בעשור האחרון פינו את מקומם לטובת עץ, אבן, ואף בד. עם זאת, בתקופה האחרונה הם מבצעים קאמבק מרשים למדי. הסיבה העיקרית לכך היא השיפור המדהים בטכנולוגיות הייצור הזמינות כיום. שיפור זה מאפשר ליצור מרצפות בעלות מגוון רחב של חזויות, ולמעשה מאפשרים לדמות אותן לכל החומרים שהחליפו אותן. המגוון העצום הזה מאפשר לבחור את הדגם המדויק שיהפוך את החלל העיצובי למתוחכם ואלגנטי יותר. יותר מכך, המגוון מאפשר לבחור את הדגם שידמה את האופי העיצובי האישי של כל אחד.

-

אל תפטפט, תטפט

בעבר התרגלנו לחשוב שהמקום היחיד בו מקובל לשים טפטים הוא בבית של סבתא, אך בשנים האחרונות הפך הטפט למוצר בעל פוטנציאל השינוי הגדול ביותר בכל עולם עיצוב הפנים.  הסיבה המרכזית לכך היא שטכנולוגיית ההדפסה המתקדמת בשילוב היכולת לעבד חומרים שונים בכדי שידמו חומרים אחרים, גרם לכך שטפט מודרני יכול לדמות כמעט כל סוג חומר ולהציג כמעט כל צבע או צורה שניתן להעלות על הדמיון. מגוון האפשרויות הוא פשוט אינסופי. אם עד לפני כמה שנים עוד היה לגיטימי לחשוב על טפטים כמוצר ישן וחסר כל טעם, בשנים האחרונות הולכת ומתעצמת המגמה וניכר כי היא עומדת להישאר איתנו לעוד הרבה שנים. הסיבות המרכזיות לכך הן שהטפט מהווה פתרון לייצור ירוק, זול ומהיר, ומהווה אלטרנטיבה לחומרי גלם יוקרתיים שאינם זמינים. אולם מעל הכל, הוא מאפשר שינוי עיצובי קל ומהיר, ללא התחייבות לפרק זמן ארוך, וזה יתרון שהצרכן המודרני לא יכול להרשות לעצמו לעמוד בפניו.