לקנות דירה קטנה ולטפס משם

אם אתם בראשית דרככם כזוג צעיר מומלץ לנסות לחשוב על הדרך שבה הורינו והוריהם נהגו לקנות דירות, למרות שאין ספק שתנאי החיים אז היו שונים, כולל ריבית משכנתא וגובה ההון שנדרש לנו. אז היו קונים דירה קטנה במקום יוקרתי ומבוקש פחות, שהיה הופך עם הזמן למקום יותר מבוקש בגלל התרחבות האוכלוסייה. היו מוכרים את הדירה ברווח מסוים ורק אז מתקדמים עם התרחבות המשפחה לדירה גדולה יותר. זו הדרך המומלצת שכל יועץ משכנתאות היה ממליץ לכם עליה, אם תוכלו להרשות לעצמכם. להתחיל בהכי קטן ולטפס גם בגובה המשכנתאות לאחר שחסכתם והשבחתם את הנכס הצנוע שלכם.

למי שאינו יכול להתאפק מומלץ לגייס הון עצמי גדול

ייעוץ משכנתא מבוסס בעיקר על חישובים שונים שבני הזוג או היחידים שרוצים לקנות דירה זקוקים להם, ולפי הנתונים שהם מספקים. רוב היועצים יאמרו לנו בוודאי מניסיונם שהיום כבר אין כמעט כזה דבר לקנות דירה קטנה ולהשתדרג לאט עם הזמן. רוב האנשים רוצים ומוכנים להתחייב לדירה גדולה יותר כדי לחסוך את כל הפרוצדורות הכספיות, הליכי בקשת משכנתא, גרירת משכנתא ועוד. הסרבול של גיוס הון בישראל כל כך גדול שהוא מרתיע אנשים מצרכנות נבונה, ולכן בשורה התחתונה כמעט לא רלוונטי לשאול איזה שווי דירה תוכלו להרשות לעצמכם, אלא איזה שווי דירה הבנקים ירשו לכם לקנות, ומכאן מתחילה העבודה הקשה באמת.

שווי הדירה נקבע למעשה על ידי הבנק

מכיוון שרוב האנשים קונים דירות בעזרת משכנתא אין כמעט מצב כזה שלא תהיו תלויים בבנקים וברצון הטוב שלהם. שבו עם יועץ משכנתא ושאלו אותו על סכומים שתוכלו לקבל לפי המשכורות שלכם, צפי ההתקדמות בקריירה, תחזית הגדלת המשפחה, האופק האישי שלכם בתכניות שלכם ולפי זה בנו תמהיל משכנתא שנראה לכם שהבנק יאשר לכם גם על סמך ההון שיש לכם ונכסים כלשהם. רק אז תדעו באמת מהו שווי הדירה שתוכלו להרשות לעצמכם, ומכאן תתחילו להתקדם לקראת החיפושים אחריה.