ישנם אנשים רבים וגופים שונים שזקוקים לעזרה מהזולת. עזרה תמידית ובלתי פוסקת, במטרה לשפר את חייהם של אחרים, את הסביבה והמרחב הציבורי, ואת מצבם של בלי החיים, למשל. גם העזרה הכי קטנה תמיד מתקבלת בברכה. ערך הנתינה והעזרה לזולת הינו חשוב ומהותי בחברה בה אנו חיים. לכן, ישנה חשיבות גם לחינוך הילדים והדור הצעיר על פי הערכים הללו. כדי לעשות זאת בקלות, ריכזנו עבורכם את חמישה ארגונים בעיר בהם תוכלו להגיע ולהתנדב על ילדיכם בזמנכם הפנוי.

קורת גג

הוסטל בראשית "קורת גג" הינו הוסטל המטפל בבני נוער במצוקה שנזרקו לרחוב ואין אף אחד שידאג להם, שם מעניקים להם ארוחות חמות ומקום לישון. לעמותה דרושים מתנדבים להכנת ארוחת ערב לנערים בסיכון, וההתנדבות כוללת הכנת ארוחת ערב לנערים ונערות בסיכון ביחד עם שני בני נוער מהמקום. ההתנדבות מתקיימת בין הימים ראשון עד שלישי וימי חמישי בין השעות 17:30-20:00 אחת לשבוע. חשוב לציין כי ההתחייבות לפרויקט היא למספר חודשים, לכן קחו זאת בחשבון כשאתם מגיעים להתנדב עם הילדים.

לפרטים נוספים, עמוד הפייסבוק 'קורת גג בראשית'

-

עושים רחוב

מדובר בפרויקט של אגודת הסטודנטים באוניברסיטת בן גוריון, שקם במטרה לשדרג את המרחב הציבורי בבאר שבע, תוך יצירת שיתוף פעולה בין אוכלוסיית הסטודנטים לתושבים החיים פה בעיר. במסגרת הפרויקט, משדרגים ומשפצים המתנדבים את השכונות הוותיקות בעיר, צובעים את המרחב, שותלים פרחים וצמחים, בונים ספסלים וגינות ציבוריות ועוד. הפעילויות הללו מתרחשות במספר מוקדים בעיר לאורך השנה, אחת לכמה חודשים. בעת שדרוג השכונות בעיר, הציבור הרחב מוזמן להגיע ולסייע במה שניתן. הילדים יכולים להכין קישוטים לגינה, לצבוע ולשתול ולהרגיש חלק מהעשייה.

לפרטים נוספים, עמוד הפייסבוק 'עושים רחוב'

-

קבוצת סל"ק

קבוצת סל"ק- סטודנטים למען הקהילה, החלה בבאר שבע במטרה לסייע למשפחות נזקקות בעיר עם ההתמודדות היומיומית שלהן. איסוף המזון והחלוקה מתבצעים מידי שישי בשעות הצהריים, ובחלוקה מקבלים כ-130 בתי אב ארגז מלא ירקות, פירות, לחמים, עוגה ביתית ומוצרי מזון יבשים. הציבור מוזמן ליצור קשר עם מארגני החלוקה ולהגיע לסייע בסידור המזון בארגזים, למשל. פעילות אותה יוכלו לבצע הילדים בקלות ובהנאה.

לפרטים נוספים, עמוד הפייסבוק 'סלק- חלוקת מזון באר שבע'

-

באר שבע אוהבת חיות

העמותה נוסדה במטרה לשפר את רווחת בעלי החיים בבאר שבע והסביבה. העמותה פועלת בתחום החינוך וההסברה, שליטה בגודל אוכלוסיית בעלי החיים בעיר ומציאת בתים חמים לחיות עזובות. במסגרת פעילות העמותה, מנסים למצוא בתי אומנה לבעלי החיים במטרה להרגילם ולהכין אותם לחיי הבית של המשפחה שתאמץ אותם. בכל חודש מקיימת העמותה ביום שישי יום אימוץ פתוח לקהל הרחב ברחבה שליד מרכז המורים. אתם יכולים להגיע עם ילדיכם לסייע ביום האימוץ בהקמה ופירוק המתחם, לשהות עם הכלבים והחתולים ולדאוג להחלפת המים שלהם וכדומה.  

לפרטים נוספים, עמוד הפייסבוק 'עמותת באר שבע אוהבת חיות- העמוד הרשמי'

-

סיוע בהכנת סנדוויצ'ים לילדים נזקקים

קהילת אשל אברהם היא קהילה מסורתית ישראלית, אשר פועלת עבור נזקקים ואוכלוסיות מוחלשות. לקהילה דרושים מתנדבים לסיוע בהכנת סנדוויצ'ים לילדים נזקקים. ההתנדבות כוללת: הגעה למרכז, מתן עזרה בהכנתם ואריזתם של הסנדוויצ'ים הנשלחים לבתי הספר. מקום נפלא להגיע אליו ולתרום עם הילדים עבור אחרים. ההתנדבות מתקיימת אחת לשבוע או אחת לשבועיים בימים שלישי ורביעי בין השעות 7:30-8:30. שימו לב כי ההתחייבות לפרויקט הינה לחודש.

לפרטים נוספים, אתר 'אשל אברהם'