נושא הפירוטכניקה במגרשי הכדורגל בישראל מעורר מחלקת כבר שנים רבות. מצד אחד, הדלקת האבוקות והרימונים אינה מותרת על פי חוק, מצד שני, ישנם אוהדים רבים שדוגלים בגישה שהדבר הזה אינו מזיק ולהיפך – מוסיף לאווירה במגרש. בשנים האחרונות, ניתן לזהות מגמת ירידה בהדלקת האמצעים הפירוטכניים ביציעי הפועל באר שבע. אחרי פסק הדין שניתן היום – רבים יחשבו פעמיים לפני ביצוע פעולה שכזו.

הקבוצה עמדה לדין על אירועי משחק הליגה האחרון, מול מ.ס אשדוד. בפתיחת המשחק הודלקו מספר אבוקות ביציע שאכלס את אוהדי הפועל באר שבע. המשמעות המיידית היא העמדה בבית הדין, ובדרך כלל נוסף לנושא קנס כספי ולעיתים גם עונשי רדיוס על תנאי. בדיון אחר הצהריים נכח נציג מטעם המועדון, שפרס בפני הדיין גיורא לנדאו את אשר אירע מנקודת המבט של המועדון.

-

נציג המועדון טען כי שני חשודים קטינים נתפסו בזמן אמת בתוך תחומי האצטדיון. בעקבות חקירת המשטרה, נעצרו בהמשך שלושה חשודים נוספים. בית המשפט הרחיק את האוהדים הללו לשנה ממגרשי הכדורגל. על פי הנוהל, נציג מטעם משטרת ישראל, אמור לוודא עם כל אחד מהנאשמים כי הוא נמצא בביתו בזמן שיתנהל משחק של הפועל באר שבע במהלך השנה הקרובה.

למרות העונש מצד המשטרה, נדמה כי במועדון מפשילים שרוולים נגד האוהדים המתפרעים, שכן נציג המועדון גילה כי יש כוונה להעניש את האוהדים בשלילת המנוי בו הם מחזיקים. לטענתו, הוגשה בקשה למשטרת ישראל, על מנת שזו תעביר את שמות האוהדים למועדון, ואז – יישלל מהאוהדים המנוי לעונה הנוכחית. מדובר למעשה בהחלטה שתרחיק, סביר להניח, את האוהדים לתקופה של יותר משנה מאצטדיון 'טוטו טרנר', שכן, האפשרות להשיג מנוי שנתי במכירה "רגילה" הינו קטן מאוד.

הדיין לנדאו שיבח את המועדון על כך ש"הוא נוקט בשורת צעדים נגד אוהדיו ולא נרתע מעימות חזיתי מולם" ו"הסתפק" בקנס של 2,000 שקלים, שיועברו לקופת ההתאחדות לכדורגל.