ליגת העל אמנם נמצאת בפגרה, אבל הפועל באר שבע והפועל עכו ישתוו הערב לשאר קבוצות הליגה במאזן המשחקים. כזכור, המשחק, שהיה אמור להתקיים במחזור השישי בליגה, לא התקיים, מכיוון שהפועל באר שבע חזרה ממשימה אירופית בצ'כיה, ועקב יום כיפור, חניכיו של ברק בכר לא יכלו לקיים הכנה סדירה למשחק. בהסכמת שתי הקבוצות, הוסכם לדחות אותו לשבת הזו – שבה שאר הליגה נחה עקב פגרת שזרוע.

הפועל עכו היא לא סתם קבוצה עבור האוהדים הבאר שבעיים הוותיקים, וביקר אלה שמתרפקים על "רומנטיקה" סורוקאית. בשורות הקבוצה הצפונית משחקים לא פחות מארבעה שחקני בית באר שבעיים. השחקן הבולט ביותר הוא עמראן אלקרנוואי, שעדיין נמצא ברשות הפועל באר שבע. השחקן התזיזיתי פתח את העונה בצורה נפלאה למרות שבמאזנו שער ליגה אחד, ועוד ארבעה בגביע הטוטו. בנוסף, סבל עמראן מפציעות טורדניות שהשביתו אותו לפרקי זמן קצרים במהלך החלק הראשון של העונה.

-

יחד עם אלקרנוואי, משחק בשורות הקבוצה עמית ביטון, שגם הוא מושאל. ביטון, בנו של שחקן העבר ומאמן ההווה, שמעון ביטון, מתופקד, כמו אביו, בעמדת הבלם. ביטון הוא הבלם הפותח בהפועל עכו ויכולתו הטובה במדי הקבוצה גם זיכתה אותו בזימון למשחקי הנבחרת הצעירה, שגם בה הוא לרוב מתופקד כבלם הפותח. כאמור, ביטון ואלקרנוואי נמצאים ברשות הפועל באר שבע ויחזרו אלייה בתום העונה, כשכבר החלו דיבורים בקבוצה על החזרתו של עמראן לסגל, בעיקר לאור העובדה כי ניב זריהן, שמתופקד בעמדה דומה, לא מספק כלל את הסחורה עד כה.

שני שחקנים נוספים ששמותיהם מוכרים לאוהדי הפועל באר שבע הם בן אלגרבלי ולוטם ז'ינו. שני השחקנים הגיעו בתחילת העונה לצפון, אחרי נדודים בקבוצות שונות, ז'ינו אף מעבר לים. גם אלגרבלי וגם ז'ינו גדלו בבאר שבע, שיחקו במחלקת הנוער של הקבוצה ואף זכו ללבוש את המדים הבוגרים. אלגרבלי שוחרר לאור יכולת לא משביעת רצון, ואילו ז'ינו רצה להגשים את חלומו ולשחק מעבר לים, בחר בת'ון השוויצרית, אבל פציעה קשה בתחילת הקדנציה שם שיבשה לו את התכניות. ז'ינו כבר שיחק בעבר נגד באר שבע, במדי ת'ון, אבל זו תהיה הפעם הראשונה בה יגיע לאצטדיון 'טוטו טרנר'.

השחקן החמישי שאמנם לא נולד בבאר שבע, אך ללא ספק חייב למועדון את הפריצה שלו לתודעה, הוא סיראז' נאסר. נאסר חתם בקבוצה בקיץ 2009 ושיחק בה במשך 6 שנים, בדיוק בתקופה בו עשה המועדון את קפיצת המדרגה לה כולם ייחלו במשך שנים רבות. לצערו של נאסר, הוא היה עם הקבוצה במהלך התהליך – אך לא נותר בה על מנת לקצור את הפירות. מאז שיחק נאסר בהפועל תל אביב, בני סכנין, ובקיץ אפילו זכה לחוויה מפוקפקת באלבניה, אך נטש את המדינה עוד לפני שהחלה העונה. תחנתו הנוכחית היא הפועל עכו, שם הוא מקבל את הקרדיט מהמאמן, אך עדיין לא רשם לעצמו שער בכורה. לפני המשחק צפוי להיערך טקס ובו יוענק תשורה וזר לכל אחד מחמשת השחקנים הללו.

-

אורן ביטון צפוי לערוך הופעת בכורה

בבאר שבע לא מתרגשים יתר על המידה מהביקור של החמישה, שכן ברק בכר יודע שניצחון הערב, והקבוצה מדביקה את הפער מהצמרת. אף יותר מכך, ניצחון של ארבעה שערים ומעלה יעלה את הקבוצה למקום הראשון כבר הערב.

כרגיל, ברק בכר מתמודד עם מספר פצועים, אבל הרשימה הזו הולכת ומצטמצמת. מי שצפוי לערוך הופעת בכורה בליגה הוא המגן השמאלי, אורן ביטון. ביטון החליף מפציעה ארוכה וצפוי לחרוש את האגף במקומו של מיחאי קורהוט, שיזכה למנוחה. גיא חיימוב החלים מהפציעה שלו וייתכן כי יחזיר לעצמו את אפודת השוער הראשון.

מי שצפוי להירשם בפעם הראשונה בטופס המשחק הוא גיא מלמד. מלמד, שהגיע לבאר שבע פצוע, החלים מהפציעה וככל הנראה ישב על הספסל, לאור החיסורים של אליניב ברדה ומוחמד גאדיר. קיימת התלבטות בין בן שהר לתומאש פקהארט בחוד. ג'ון אוגו אמור לקבל מנוחה לאחר ששיחק שני משחקים מלאים עם נבחרת ניגריה ב"פגרה" ומי שצפוי לקבל את הקרדיט הוא איסאק קואנקה, שבקבוצה מאוד מקווים שימשיך להציג יכולת טובה, כפי שעשה במשחקים האחרונים.

אצטדיון 'טוטו טרנר' לא צפוי להיות מלא עד אפס מקום וככל הנראה יהיה ניתן לרכוש כרטיסים גם בקופות. המשחק יסמן תחילת תקופה עמוסה עבור אלופת המדינה עם לא פחות משישה משחקים בשלושת השבועות הקרובים. ביום שלישי תמריא הקבוצה ללוגאנו למשחק קריטי במסגרת הליגה האירופית, ביום ראשון תצא למשחק חוץ קשה ב'טדי' מול בית"ר ירושלים. לאחר מכן צפויים משחקי חצי גמר גביע הטוטו, משחק ליגה מול קריית שמונה ומשחק סיום קמפיין הבתים בליגה האירופית – מול ויקטוריה פלזן, בבית.