סדר המשחקים סידר לשחקני הפועל באר שבע משחק כאשר כל הליגה נמצאת בפגרת שזרוע, מה שבוודאי לא הפריע לברק בכר, שדווקא הוא היה זה שכמעט ולא הופיע למשחק עקב שפעת.

האוהדים האדומים שמחו לחזור לטרנר לאחר יותר מחודש היעדרות, ועוד יותר שמחו לצאת ממנו לאחר ניצחון שמדביק את באר שבע לפסגת הליגה. המשחק דווקא נפתח בשליטה של העכואים. כבר בדקה השנייה, עמראן אלקרנוואי, שמושאל מהפועל באר שבע, קיבל הזדמנות פז לכבוש מבעיטה חופשית במצב נוח ביותר, אך הוא בעט שטוח והכדור נהדף ברגלי החומה. המשחק לא התעלה לרמה גבוהה, בטח לא מהצד הבאר שבעי, מה שאפשר לעכו לשלוט במגרש השדה ולהגיע לכמה וכמה מצבים.

-

בדקה השמונה עשרה היה זה טוני וואקמה שבעט מרחוק, אבל השוער, רם שטראוס, היה דרוך והדף לקרן. חמש דקות מאוחר יותר, תור דודו גורש למתוח איבריו ולהציל כדור נפלא של עמראן אלקרנוואי, שלולא ההצלה, היה נקבר ברשת. בדקה ה-28 שער ראשון באצטדיון. אורן ביטון, בהופעת בכורה, העביר כדור רוחב נהדר לרחבה, מצא את בן שהר, שבעדינות "טיפל" בכדור ושלח אותו לרשת – 0:1 אדום. בדקה ה-33 עכו השיגה את השוויון שהגיע אלייה. שתי טעויות גדולות של מתן אוחיון ודודו גורש סידרו לבן אז'ובל מצב נוח להקפיץ מעל גורש, לכבוש את השוויון, ולרוץ לחגוג בצורה לא פרופורציונאלית, הכוללת הורדת חולצה וספיגת כרטיס צהוב. 1:1 בדקה 33, מה ההתרגשות?

המארחים לא נראו ככאלה שמאוד רוצים לכבוש את השני, אבל זה הגיע, עוד לפני המחצית. ערבוביה ברחבה מצאה דווקא את איסאק קואנקה, שהיה חלש במחצית, שדחק את הכדור מקרוב, הוסיף שער נוסף לרזומה וקבע 1:2 אדום. מיד לאחר כיבוש השער, רץ קואנקה לחגוג את הגול עם אליניב ברדה. 5 דקות לפתיחת המחצית השנייה, דן אייבנידר חילק כדור נהדר לבן שהר, שב1 על 1 לא התקשה לכבוש את השני וחתם את תוצאת המשחק – 1:3. קשה לכתוב מה קרה מהדקה הזו ואילך, מכיוון שפשוט לא קרה כלום. אם לשחקנים היו מציעים לשרוק לסיום בדקה ה-50 – כולם בוודאי היו מסכימים ככה. 40 דקות של שיעמומון, עד לשריקת הסיום של השופט.

-

בזמן שבאר שבע עשתה את העבודה בישראל, גם יריבתה למשחק הליגה האירופית בחמישי, לוגאנו, השיגה ניצחון חשוב בליגה המקומית. לוגאנו גברה 0:2 בחוץ על סט. גלאן ותגיע מרוצה מאוד לקראת המשחק החשוב ביום חמישי, משחק גורלי לשתי הקבוצות. באר שבע תמריא לשוויץ ביום שלישי וברק בכר יודע שהיכולת שהקבוצה הציגה היום לא צפויה להספיק כדי לחזור משוויץ עם שלוש נקודות יקרות.