בסוף שנת 2015 נפתח חדר המתנות הכה מיוחד שנמצא במרכז סבן לרפואת ילדים בבית החולים סורוקה בבאר שבע. המטרה העיקרית של חדר זה היא לשמח את הילדים שנאלצים לעבור בדיקות וטיפולים שונים בבית החולים. כל ילד רשאי לבוא אל חדר המתנות ולבחור לעצמו איזה מתנה שהוא רוצה. אבל לאחרונה מזה כמה חודשים חדר המתנות נותר ריק.

-

לאור המצב החליטו בארגון הנוער "לתת" של באר שבע לשנות את המצב ולצאת בפרויקט הד-סטארט מיוחד בכדי למלא מחדש את חדר המתנות. לדבריהם: "מהות הפרויקט היא להפוך את חדר המתנות לבר-קיימא, להקדיש תקציב מיוחד שיקרא "תקציב חדר המתנות" וייועד לקניית מתנות לחדר בכל פעם בה יהיה מחסור בחדר. הכסף ייתרם באופן ישיר לחשבון "חדר המתנות"- תא מיוחד לחדר זה". הם פתחו בפני הציבור הרחב מגוון אופציות לתרומה תמורתם בהתאם לגובה התרומה יקבלו תיק, עיצוב שיער, צילומי בוק, הקלטת שיר ועוד.  

כפי שכתבו בפרויקט ההד-סטארט שלהם, אורי ביטון ועיליי גולן אשר מדריכים את קבוצת נוער לתת במקיף ז' בב"ש: "נוער לתת מחזקת מעורבות ויזמות חברתית בישראל, על ידי התנדבויות שוטפות בקרב אוכלוסיות מצוקה מגוונות, והקמת יוזמות חברתיות משמעותיות עבור אותן אוכלוסיות. פעילות נוער לתת נפרשת בכל רחבי הארץ, והפרויקט "מתנות קטנות לילדי סורוקה" הוא היוזמה החברתית שלנו- חניכי כתה י' במקיף ז'. בחודשים האחרונים יצאנו למבצע גדול ופעלנו יחד עם החניכים מסביב לשעון- הן לגיוס תרומות וכספים, והן להפקת הקליפ והקמפיין החברתי".

-

במקביל לא נחו לרגע חברי העמותה וביצעו שיחות טלפון, שלחו מכתבים ואף ערכו ימי מכירות מיוחדים בכדי לגייס כסף נוסף עבור הפרויקט. בהתרגשות רבה הם מעדכנים: "הודות לתמיכה מרגשת של הציבור הבאנו לחדר מאות מתנות חדשות, וכעת אנחנו פונים אליכם בבקשה לעזור לנו להמשיך את המפעל הזה, כדי להבטיח שהחדר המדהים תמיד יעמוד לרשותם של ילדי סורוקה".

כפי שעדכנו, המטרה הייתה לגייס 15 אלף שקלים והם אכן צלחו זאת וגייסו 15,623 ₪ איתם כבר הספיקו למלא את חדר המתנות בכל טוב. אך הם שבים ומזכירים כי תמיד יש צורך במתנות נוספות וקוראים לציבור להמשיך ולתרום בכדי שחדר המתנות לא יתרוקן שוב אף פעם!