חמישי בערב, אווירה נעימה של סופ"ש ומחוץ למשכן לאומניות הבמה מתקהלים עשרות צעירים. הסיבה לכך – חנוכת אולם 3 החדש והייחודי של תיאטרון באר שבע בשיתוף עם המשכן לאומניות הבמה. "מדובר באולם שונה ממה שרובינו מכירים בתיאטרון", מספרת נופר ברקול, אוצרת שותפה של האולם החדש. "הרעיון הוא ליצור תיאטרון רב תחומי כשבכל אירוע ישתנו סידורי הישיבה, מה שיצור דינמיקה שונה בתכלית בין הקהל לאומן ויאפשר חוויה תיאטרונית שונה וחדשה".

-

מעבר להצגות המיוחדות שיעלו בקרוב באולם החדש תוכלו ליהנות שם מערבי פאנלים עם יוצרים של הצגות, מומחים ואנשי תרבות חיצוניים, הקראות משותפות עם הקהל ואירועים נוספים רבים שממזערים את החציצה בין הקהל לאמן. כמו כן התיאטרון קורא לאמנים מקומיים בתחומים שונים לבוא ולהציג את עבודותיהם באולם החדש. אחת לחודשיים צפויה להתקיים במקום במסגרת "הפנינג מה קורא!" מסיבה אומנותית רב תחומית שמחברת בין אמנים ממגוון תחומים של אומניות הבמה אל הקהל. הערב הראשון כאמור, בנושא אהבה בהשראת רפרטואר התיאטרון, התקיים ביום חמישי האחרון.   

כבר בכניסה אפשר היה לחוש את האווירה המיוחדת במקום שהיה מלא עד אפס מקום במבלים מכל הגילאים והמינים . האולם היה חשוך כמעט לגמרי עם תאורה ייחודית ומתחלפת כשברקע מוסיקה קצבית לצליליה רקדו הנוכחים. היה מעט צפוף ומחניק, מה שתרם באופן מפתיע לאווירה האינטימית והמסתורית במקום. את החלק האומנותי של הערב פתחו אמני ספוקן וורד מבית הספר למשחק "גודמן" שחיממו את האווירה. לאחר מכן, בכמה רגעים ספונטניים פצחו רקדני להקת "קמיע" בהופעות מחול ותנועה כשהאורחים מקיפים אותם וזזים יחד איתם.

-

בהמשך הערב המעגלים האלה התבררו כדלק מצוין לאורחים שפתחו מעגלים מזדמנים בעצמם והפגינו את כישורי הריקוד שלהם. גולת הכותרת של הערב הייתה ללא ספק ההופעה החיה של פרויקט "זוהר". להקה המבצעת עיבודים לשיריו של זהר ארגוב בסגנון גרובי המשלב בין הסאונד המזרחי למוסיקה אלקטרונית בת ימינו. קשה היה להישאר אדיש לצליל המיוחד שהפיקו הנגנים. לאורך כל הערב ציירה על קנבס גדול שהיה צמוד לקיר האמנית הבאר שבעית דריה דוידוב. בהמשך נשאו מילים המנהל האומנותי של תיאטרון באר שבע רפי ניב ומנכ"ל התיאטרון אורן אהרוני. הפתיחה הרשמית אגב, תתקיים בתחילת חודש דצמבר.

אולם 3 החדש של תיאטרון באר שבע נותן מענה לכל מי שמחפש חוויה תרבותית ייחודית בבאר שבע ובלי שום ספק מאתגר את תפיסת הקהל לגבי המושגים תיאטרון, אומנות ותרבות.