אסף נתנזון הוא הישראלי הראשון שנכנס לרשימת הממציאים הפוריים בעולם של ויקיפדיה, עם  202 פטנטים הרשומים על שמו בין השנים 2007-2017.נתנזון, אשר מאתיים פטנטים נוספים שלו, נמצאים כעת בתהליכי רישום, מכהן כמהנדס בכיר וסגן נשיא לטכנולוגיות מתקדמות, במשרד ה-CTO של Dell EMC בישראל. הפטנטים של נתנזון, בתחומי האחסון והגנת נתונים, משולבים כולם בטכנולוגיות של החברה הגלובלית.

-

רשימת הממציאים הפוריים בעולם של ויקיפדיה מדורגת לפי מספר הפטנטים הרשומים על שם כל ממציא. ברשימה מופיעים גם ממציאים מפורסמים כמו תומס אדיסון. במקום הראשון ברשימה מדורג כיום היפני שונפיי ימאזאקי עם 4,987 פטנטים רשומים.

"אני גאה להיות הישראלי הראשון שנכנס לרשימת הממציאים העולמית של ויקיפדיה.  היעד הבא שלי הוא להגיע ל- 500 פטנטים רשומים ולאחר מכן לאלף", אמר נתנזון. "אני חושב על רעיונות ללא הפסקה וב-Dell EMC , בעיקר במרכז המצוינות בישראל, מאוד מעודדים ומתגמלים על חדשנות. התהליך דורש ממני להיות בקי במוצרים ובטכנולוגיות של כל קבוצת Dell Technologies, להכיר מגמות בתעשייה ובכלל להתעניין בתחומים רבים. ככלל, ממציא נדרש להכיר את הבעיות והצרכים בתעשייה בה הוא פועל, לחשוב מחוץ לקופסא ולא להתייאש מכישלונות".

ד"ר ארנה ברי, סגנית נשיא ומנכ"לית מרכז המצוינות של Dell EMC  בישראל: "אסף הוא אדם צנוע בעל עומק אינטלקטואלי אדיר. הוא ניחן בשילוב של כישורים ויכולות שאותם הוא מביא לידי ביטוי בפיתוח ושיפור טכנולוגיות קיימות ועתידיות, אשר מחדדות את היתרון התחרותי של Dell Technologies בכל העולם".

"אסף הוא אדם מבריק אשר משלב בצורה מושלמת כישורים תיאורטיים ואנליטיים, עם ידע מעשי מוכח", אמר פרופ'  איתן בכמט, מהמחלקה למדעי המחשב באוניברסיטת בן גוריון בנגב, בה נתנזון סיים לאחרונה את הדוקטורט. "אנחנו מתכוונים להמשיך לשתף פעולה ואני מקווה שאסף ימשיך את מעורבותו באוניברסיטה בעתיד, כמרצה חוץ במחלקה למדעי המחשב".

אסף נתנזון, 43, נשוי פלוס ילד, תושב תל אביב, החל את הקריירה שלו בתעשיית ההייטק כמפתח בחברת הסטארטאפ קאשיה, אשר נרכשה על ידי חברתEMC, בשנת 2006. במסגרת תפקידו ב- Dell EMC, זרוע תשתיות המידע של Dell Technologies, הנחשבת לחברת הטכנולוגיה הפרטית הגדולה בעולם, הוא אחראי על הגדרת החזון הטכנולוגי של החברה בתחום הגנת הנתונים ולהערכה טכנית של השקעות המבוצעות על ידי זרוע ההשקעות של החברה,Dell Capital באזור EMEA.

Dell EMC מעסיקה בישראל מעל אלף עובדים, רובם בתפקידי פיתוח במרכז המצוינות הנפרש על פני ארבעה מרכזים – הרצליה, גליל ים, באר שבע וחיפה. בין תחומי הפיתוח בישראל: אחסון פלאש, אחסון מוגדר תוכנה, אבטחת מידע ופתרונות סייבר, מחשוב ענן, ביג דאטה ומדע נתונים.