אוניברסיטת בן גוריון היא מוסד אקדמי מחקרי המדורג במקום ה-352 בעולם, לפי דירוג QS הבינלאומי. כמוסד שחורט על דגלו את חשיבות המחקר, משקיעה האוניברסיטה משאבים רבים במשיכת סטודנטים וחוקרים בתחומים השונים אל שורותיה. בימים אלו, משקיעה האוניברסיטה גם בהקמת פרויקט מגורים ייחודי לתלמידי מחקר ומשפחותיהם. 

-

הפרויקט, שמשתרע על שטח של כ-8,500 מ"ר, עתיד לקום בסמוך לתחנת רכבת צפון ומעונות ע"ש זלוטובסקי בשכונה ג'. המתחם יכלול 129 יחידות דיור 2-3 חדרים, מתחם ציבורי ושטחי חניה. על הקמת הפרויקט הופקדה חברת "אשטרום", שתבנה בשיטת DBOT (תכנן-בנה-הפעל-העבר). "אשטרום" תקים, תממן ותפעיל את הפרויקט לתקופה של 25 שנים. תאריך היעד לאכלוס: אוקטובר 2019.

אתמול (שלישי) התקיים טקס הנחת אבן הפינה לפרויקט המגורים, במעמד נשיאת אוניברסיטת בן-גוריון בנגב פרופ' רבקה כרמי, סגן הנשיאה ומנכ"ל דוד ברקת, ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ' ומנכ"ל קבוצת אשטרום, גיל גירון.

-

נשיאת האוניברסיטה, פרופ' רבקה כרמי אמרה כי "זהו פרויקט מיוחד במינו, העשוי לשנות מציאות. בתחרות על תלמידי מחקר מצוינים, המשכנות הללו, הממוקמים בפריים-לוקיישן הופכים את הפרויקט לייחודי ומבוקש".

עוד אמרה נשיאת האוניברסיטה כי "מזה שנים אנחנו מובילים את נושא המחקר, התשתיות והמלגות וידענו שבתחרות על תלמידי מחקר מתקדמים ומצטיינים, זהו ערך מוסף העושה את ההבדל".

מנכ"ל קבוצת אשטרום, גיל גירון: "אנו שמחים על יציאתו לדרך של פרויקט הקמת המשכנות החדשים. הפעילות הינה חלק מזרוע הזכיינות שלנו, שהינה אחד ממנועי הצמיחה של הקבוצה, שזכתה בשנתיים האחרונות גם במספר פרוייקטים בתחום הדיור להשכרה. אשטרום גאה להיות חלק מפרוייקט ייחודי זה, שהינו בעל משמעות כלכלית וערכית כאחד ובונה קשר ארוך טווח עם אוניברסיטת בן-גוריון והעיר באר שבע".

-

מנכ"ל קבוצת אשטרום התחייב בטקס כי "החברה תסיים את הקמת הפרויקט לפני הזמן המתוכנן".

יש לציין כי מלבד הפרויקט המדובר, אוניברסיטת בן גוריון עתידה להכפיל את גודלה בשנים הקרובות, באמצעות התרחבות לכיוון שכונת רמות.