בצומת שבין דרך ג'ו אלון ושדרות דוד טוביהו הקימה עיריית באר שבע מתחם פארק ציבורי, ובו ספסלים, צליות, נדנדות ומרחבי ישיבה. המתחם נראה מטופח, מושקע ונהדר לתושבי השכונה. זהו מקום אידיאלי בו יכולים ההורים לשבת עם ילדיהם בשעות אחר הצהריים ולתת להם לשחק בחוץ. עד כאן נשמע שהכל טוב, אך בפועל התושבים חוששים ללכת לפארק עם הילדים. הוא ממוקם ממש על שדרות טוביהו באחת מהצמתים המסוכנים בעיר, עם תנועה רבה וכלי רכב שנוסעים מכל הכיוונים.

-

"בנו פה ליד פארק עם דשאים ונדנדות, עם חניה לרכבים, מקום ממש מהמם. מקום אידיאלי לבוא אליו עם הילדים אחר הצהריים. אין ספק שזה מקום שמאוד מתאים לילדים", אומרת א', תושבת מגדלי הרמב"ם הסמוכים למקום. "הוא ממש על הצומת בשדרות טוביהו. וזה ממש צומת מרכזי סואן, לא חסר... ברור שהאחריות היא שלנו בלעדית להביא את הילדים ולהשגיח עליהם. אבל כששמים דבר כזה באמצע מקום סואן בתחבורה וברכבים, נראה לי ששווה לגדר פשוט למען הביטחון", מסבירה א'.

החשש של א' ושל תושבים נוספים בשכונה, נובע מהיותם הורים לילדים, אשר לעיתים יכולים להיות לא צפויים. "על כביש ראשי הייתי שמחה אם היו מגדרים לפחות את הצד של הכביש הראשי. לי אישית זה היה עושה יותר נעים לרדת ולא להיות בחשש כל הזמן איפה הילדים נמצאים, אולי הם ברחו לי... כמו בכל גן ציבורי שדואגים לגדר אותו מסביב כדי שילדים לא יברחו החוצה", משתפת א'. היא מוסיפה ואומרת שלדעתה גידור למתחם יעזור להרגיע את ההורים שכרגע מעט לחוצים לקחת את ילדיהם למתחם. "יצא לנו לכמה אימהות פה לדבר וזה מדהים שעשו את זה, כי זה כיף לקום בבוקר ולהסתכל על המקום, אבל פרקטי יותר, אני הייתי שמחה אם היו מגדרים".

-

מהעירייה נמסר בתגובה:

"על פי דעת המתכננים הקמת גדר תפגע בחזית הפארק, על כן לא הוצב  גדר במקום. מנהלת הסכמי גג אשר ביצעה את הקמת הפארק, תבדוק את נושא הצבת הגדר ובמידה שחלה חובה מבחינה חוקית ובטחונית, תפעל על פי הנחיות אלה. יש לציין, נכון לעכשיו על פי הנחיית מכון התקנים, הוצבה גדר הפרדה בין מתקן המשחקים לבין מגרש החניה".