באירוע נכחו ראש העיר באר שבע מר רוביק דנילוביץ, יו''ר הנהלת מועדון השחמט מר אשר גרינבאום, מנכ''ל חברת "כיוונים" מר שלומי נומה, חברי הנהלה של מועדון השחמט פרופ' דוד א. פרנקל, פרופ' ג'ורג' מרקוביץ, מר אלי מלול, מנהלת מועדון השחמט גב' אילנה דוד, מר לאון לדרמן, גב' עפרה חן, גב' דניאלה גז.

בין המוזמנים הייתה אלמנתו של אליהו, ד''ר נעמי יקירסון, שליוותה אותו במסירות כל השנים ותלמידיו הרבים המכונים "ילדי לבנט".

-

הנוכחים נשאו דברים חמים לזכרו של אליהו והעלו קווים לדמותו. ראש העיר, מר רוביק דנילוביץ, העלה על נס את חזונו של אליהו לבנט ואת תרומתו למען באר שבע והנגב. אליהו היה מדריך שחמט מסור, אך מעל הכל חבר ומורה דרך לחיים. למרות מקצועיותו הרבה, המעמד וההכרה שרכש, תמיד שמר על צניעות, אהבה לזולת, בחר לעזור לכולם בחיוך ובהתמדה. אליהו הפך את המועדון לבית שני לכולם ובאמצעות השחמט החדיר לתלמידיו ערכים רבים כמו תשוקה למצוינות, סבלנות, איפוק, התמדה, שאיפה לתחרותיות והצלחה.

משחק המלכים היווה עבורו אמצעי לאהבה ולסיוע, הוא היה לרבים מתלמידיו "הורה שלישי". תרומתו לבסיס השחמט בבאר שבע בפרט, ובישראל בכלל תיזכר לעד. מועדון השחמט, שהקים, מהווה אחד מאבני היסוד של החינוך ושל התרבות בעיר. בחודש מרץ 2018 מתוכנן פסטיבל בינלאומי בבאר שבע שיוקדש לזכרו.