חניכי המכינה הקדם צבאית "ארז" היושבת בשכונה ג' בבאר שבע נפגשו השבוע עם נציגי מעוף קק"ל, מחלקת החינוך של קרן קימת לישראל. מטרת המפגש הייתה להכיר את קק"ל ולשתול גינה קהילתית במתחם המכינה . בתחילת האירוע הסבירה מדריכת קק"ל על יתרונות הצמחים במרחב העירוני כדוגמת חמצן, עצירת אבק, צל, צמצום רעש וכדומה. 

-

לאחר מכן יצאו חברי המכינה לעבודת השתילה בחצר. החניכים קיבלו הסבר על השתילים אותם יטעו,  שתילים אשר הובאו ממשתלת קק"ל בגילת, ביניהם, עצי פרי כדוגמת חרוב ותאנה, שיחים כדוגמת הדסים וצמחי תבלין שונים. לאחר הסבר כיצד שותלים החלו החניכים לחפור בורות ולשתול.

לאחר השתילה נהנו החניכים מהרצאה של פרופסור שאול לדני, מאוניברסיטת בן גוריון שסיפר על תולדות הקרן הקיימת לישראל ועל הקשר האישי שלו לארגון. "אמי תרמה לנטיעות בארץ ישראל. תעודת התרומה שרדה את השואה עם הרבה קרעים. הורי אשתי תרמו לקניית קרקע בא"י – גם לכך יש תעודות. אלה אנשים שחשבו שצריך לתרום לקק"ל על מנת לתמוך ברעיון שעבורו קק"ל קמה, וכדי להשיג את אותם יעדים".

עמית כהן, רכזת מעוף-קק"ל בבאר שבע ציינה כי: "העבודה עם מכינת ארז היא עבודה בתוכנית שנתית שנבנתה בתחילת השנה, ומאז הם הספיקו לעשות שבת במרכז השדה יתיר, לנקות איתנו ביום הנקיון ובהמשך יבקרו בשאר מרכזי השדה. אני רואה חשיבות רבה בחיבוק המכינה ובנתינת משאבים שיתרמו לחניכים. הגינה שהקימו היום היא שילוב בין הפיתוח האישי שלהם  ע"י הקניית ידע מפרופסור שאול לדאני על הקק"ל, לבין תרומה והקמה של גינה קהילתית בשכונה. הרעיון הוא להטביע חותם בשכונה ג' בבאר שבע ולמנף את השכונה בעזרת המכינה הקדם צבאית, בהתאם למטרות תוכנית מעוף".