מזה מספר חודשים מנהלים תושבים מאבק נגד החלטת העירייה לאשר הקמת 3 מגדלים על שטח החנייה הציבורית של הגרנד קניון, הממוקם בשדרות טוביהו פינת יגאל ידין, ומתחבר לרחוב עין גדי בשכונה ט'. יש להזכיר כי מדובר באזור צפוף ופקוק במיוחד, כך שתוספת מתוכננת של 300 יחידות דיור תכביד על צירי התנועה ותהפוך לסיוט מתמשך על הכביש.

-

דניאל מורגנשטרן, יועץ ומומחה לאיכות הסביבה, מסר למתנגדים חוות דעת בה נכתב כי נוכח הבנייה הרבה על שדרות טוביהו, תיווצר באזור מצוקה של כ-856 מקומות חנייה. בנוסף לכך נכתב "תגדל רמת הצפיפות בכבישים, מהירות הנסיעה המסחרית הממוצעת – תקטן, מפלסי הרעש יהיו גבוהים יותר, ואיכות חיי התושבים תפגע". למרות שיח מתמשך מול העירייה, והבטחות לכאורה כי חוות דעת חיצונית תביא לשקול מחדש הקמת הפרויקט, טרם התבשרו התושבים על שינוי בהחלטת העירייה.

ביום שישי האחרון, בעת ה"בלאק פריידי", הגיעו אלפי תושבים לאזור הגרנד קניון ברכבים, מה שגרם לפקקים איומים באזור. כך לפי אחד התושבים, נסיעה של 5 דקות מפלח 7 לגרנד קניון נמשכה כ-25 דקות. למעשה, יום שישי האחרון היווה המחשה של המציאות בה יעמדו התושבים בעוד שנים ספורות אם יקום הפרויקט המדובר ופרויקטים נוספים כמוהו.

-

לאחר חודשים של הידברות מול עיריית באר שבע, ולאחר שלא קיבלו מענה הולם לדרישותיהם החליטו התושבים לצאת להפגנה. ביום שישי הקרוב מתוכננים להגיע עשרות ואף מאות מפגינים לשטח החניון החיצוני של הגרנד קניון, להפגין ולזעוק את כאבם למען איכות חייהם.

ד"ר אושרה ספיר, מבין מובילי המאבק בחודשים האחרונים קוראת לתושבים להגיע להפגין: "ההפגנה הזאת הינה תולדה של דרישת ציבור גדול, להעלות הילוך במחאה, ולצאת מדפי הפייסבוק לרחוב. הציבור חרד מתוצאות הרות גורל של בנייה פרועה ללא תשתיות, וגזל שטחים ציבוריים, אשר במקום להצמיח דשא ועצים, מצמיחים מגדלים".

ד"ר ספיר הוסיפה ואמרה "חווינו התעוררות למציאות חדשה, של עומסים כבדים, היעדר מקומות חנייה, ומוסדות חינוך עמוסים. תושבי באר שבע מצביעים איכות חיים. אף אחד, לא יודע יותר טוב מהתושבים, מה נכון וטוב להם. זהו שיעור חשוב מאוד באזרחות וזכויות אדם. בואו לקחת חלק. באר שבע עורי קומי, כי בא אורך" .

-

אושרה סיכמה והבהירה "ההפגנה ביום שישי, היא לא נגד רוביק. היא בעד העתיד של תושבי באר שבע. באים ומפגינים לאיכות חיים".

ההפגנה תתקיים ביום שישי הקרוב 1.12.17 בין השעות 11:30-13:30 ברחבת החניון החיצוני של הגרנד קניון.

מעיריית באר שבע נמסר: "חבל שנציגי התושבים בחרו בעיתוי די תמוה לקיים ההפגנה, זאת לאחר שסיכם לפני מספר חודשים על עריכת בדיקות תנועה ואקלים נוספות שתעשה ע"י אנשי מקצוע אשר הומלצו על ידם.

בנוסף לאלה סוכם עוד, כי ככל וחוות הדעת אלו יהיו שונות מהותית ממה שניתן בעבר ע"י גורמי המקצוע שעל סמך ממצאיהן התקבלה החלטה להמליץ בפני הועדה המחוזית על הפקדת תוכנית "מגדלי הגראנד", תשוב ועדת התכנון והבניה לדון בעניין ועמדתה תשקל בשנית.

על כן, ראוי שהתושבים ימתינו עם פעולות המחאה, עד לקבלת תוצאות הבדיקה שלמעשה הם ביקשו".