ברגע אחד של היסח דעת – הטלפון הסלולרי נעלם. השבוע נכנס גבר אלמוני אל חנות משקאות בעיר העתיקה בבאר שבע, ובעת שהמוכר עסוק ניצל את ההזדמנות כדי לגנוב את הטלפון הסלולרי מסוג גלקסי S8 שהושאר על הדלפק, טלפון שעלותו היא כ-3,000 שקלים.

צפו בתיעוד:

-

טניה צרננקו, המוכרת שממנה נגנב הטלפון סיפרה ל'באר שבע נט' "הלכתי רגע מהדלפק והטלפון שלי נשאר שם. הבחור שנכנס דיבר עם המחסנאי שלנו שעמד בקופה והתחיל לשאול אותו כמה עולה גרייגוס כמה עולה זה... בזמן שהוא מדבר איתו, שם את הדפים של המבצעים בחנות על הטלפון שלי, הרים אותו ויצא מהחנות".

זמן קצר לאחר מכן שבה טניה לדלפק וגילתה שהטלפון שלה נעלם "חזרתי ושאלתי איפה הטלפון שלי, ניסינו לחייג אבל לא היה מענה. הגנב כנראה הספיק לעלות על אוטובוס וברח. הפצנו את התמונה שלו בחנויות בעיר העתיקה בתקווה שיזהו אותו".  

-

האירוע תועד אמש (29.11.17) במצלמות האבטחה של החנות. מאז מנסה טניה לאתר את מי שברוב חוצפתו לקח את הטלפון הסלולרי שלה, ועליו התמונות, הסרטונים והפרטים האישיים שלה. לדבריה, הגישה תלונה במשטרה אך מנסה את מזלה גם דרך חכמת ההמונים. בעקבות המקרה פרסמה טניה פוסט בפייסבוק בתקווה לאתר את הגנב.

מזהים את הגנב?

צרו קשר עם טניה בטלפון: 050-330-3536

-

גניבות הטלפונים היא מכת מדינה שכפי הנראה למשטרה אין דרך להתמודד איתה באופן מוחלט. גם מצלמות אבטחה לא מרתיעות את הגנבים, שמצליחים שוב ושוב למצוא רגע של היסח דעת מטעם בעלי הטלפון ולהימלט כשהטלפון הגנוב בידם.

הטלפונים נמכרים לאחר מכן תוך שעות במחירים נמוכים יחסית מיד ליד או באתרי יד שנייה, העיקר להיפטר מהם לפני שיאתרו אותם. אפליקציות כיום אמנם מאפשרות לאתר בקירוב את מיקומו של המכשיר על ידי שימוש בחשבון גוגל או באפליקציית איכון באמצעות GPS, אך אין זה מרתיע את הגנבים הפועלים מידי יום להמשיך לבצע שוד לאור יום של אזרחים תמימים, אשר מאבדים ברגע אחד של חוסר תשומת לב את מכשיר הסלולר האישי שלהם יחד עם התמונות, הסרטונים, הטלפונים והמידע החשוב על חייהם.