באיטליה הכריזו על המסלול של מירוץ הג'ירו ד'איטליה, אחד ממירוצי האופניים הנחשבים בעולם, ובאופן רשמי הכריזו על שלושת הקטעים הראשונים, שצפויים להיערך בישראל. הג'ירו הוא אחד משלושה מירוצי אופניים שמכונים "הטורים הגדולים", לצד הטור דה פראנס הידוע והוואלטה הספרדי.

-

המארגנים החליטו לקיים השנה שלושה קטעים בישראל, מתוך מטרה להשתמש בענף הרכיבה על אופניים ובתהודה הרחבה של האירוע כאירוע למען השלום. בשני הקטעים הראשונים צפויים הרוכבים לרכוב כ-10 קילומטרים ברחובות ירושלים ובקטע השני הם ירכבו 167 קילומטרים בין חיפה לתל אביב.

הקטע השלישי צפוי להתקיים ב-6 במאי ויוזנק מבאר שבע. הרוכבים צפויים לרכוב מספר קילומטרים בתוך העיר ולאחר מכן לצאת למסלול בן 229 קילומטרים שיעבור לאורך הנגב, דרך צומת טללים, שדה בוקר ומצפה רמון, ולאחר רכיבה מאומצת בין ההרים והמכתשים הם צפויים להמשיך לעבר נקודת הסיום באילת.

סביב כל אחד מהשלבים, ובין היתר גם לפני ההזנקה בבאר שבע, מתקיימים אירועים מיוחדים והפנינג שמזמין את הקהל לקחת בו חלק. בין היתר יחולקו אביזרי עידוד וחולצות של הג'ירו, מה שצפוי לצבוע את הקטעים בוורוד, הצבע המזוהה עם האירוע.

-

רשימת המשתתפים תפורסם רק בסמוך למועד התחרות, אך בין הרוכבים צפויים להגיע גם כמה שמות בכירים בעולם הרכיבה. אחד השמות הבולטים שכבר אישר את השתתפותו הוא כריס פרום הבריטי, מי שזכה ארבע פעמים בטור דה פראנס.

מדובר באירוע ספורט מהגדולים שידעה העיר באר שבע. צוותי שידור וכתבים מרחבי העולם צפויים לסקר את האירוע, שיצולם מהקרקע ומהאוויר באמצעות מסוקים. לטענת המארגנים, כמיליארד צופים ברחבי העולם יצפו בשידורי התחרות. באר שבע בהחלט עולה על המפה.