הזוכים:

אות מפעל חיים ע"ש יהודה ארד ז"ל הוענק לדר' יעקב דפני על השמירה הימית במפרץ אילת והעמדת דורות רבים של תלמידים וחוקרים העוסקים בתחום זה

דר' מטי צרפתי, ראשת המועצה האזורית יואב, אשר זכתה באות על פועלה למען הסביבה הן כנציגת ישראל במוסדות בינלאומיים והן בהטמעת עקרונות הקיימות ביישובי המועצה

בית ספר "אלמוסתקבל" מהמועצה האזורית נווה מדבר, אשר  זכה בזכות הפיכת אתר אשפה לבוסתן לימודי ועל היותו סמל ודוגמא לבתי ספר אחרים

-

תכנית שבילים כתכנית ייחודית המתקיימת במכללת קיי בשיתוף המכון לחינוך דמוקרטי אשר  מעניקה תואר ראשון לבוגריה ומחברת בין איכות הסביבה לחינוך על ידי הכשרת מורים ומדריכים, אנשי חינוך וחברה.

מרכז אדווה שבקיבוץ צאלים על פעילות עם בני נוער המעצימה ובונה קשרים חברתיים דרך נושאי הסביבה.

טקס אות הנגב לאיכות הסביבה מתקיים זו השנה התשיעית ביוזמת בלהה גבעון, מנכ"לית עמותת נגב בר קיימא, עיריית באר שבע, אוניברסיטת בן גוריון בנגב והמשרד להגנת הסביבה. המועמדים נבחרו על ידי צוות שיפוט בראשותו של השופט בדימוס גלעד גלעדי מהאישים המזוהים עם העשייה הציבורית, האקדמית והסביבתית בנגב.

-

את הטקס פתח ראש עיריית באר-שבע, רוביק דנילוביץ' אשר הקדיש את דבריו לחיזוק החברה האזרחית הפועלת למען הקהילה ואמר כי אות הנגב לאיכות הסביבה מהווה תעודת ציון למצוינות, הבעת תודה ולקיחת אחריות, עדות נוספת לכך שיש הרבה שותפים לנושא הסביבתי. ראש העיר הוסיף וציין: "כולכם מחוברים למחויבות שלנו לעולם בר קיימא, לכולנו אינטרס משותף, אין לנו נגב אחר ".

בהמשך נשא דברים פרופ' דן בלומברג סגן הנשיאה על מעורבותה של אונ' בן גוריון בנגב בפעילות הקהילתית וחשיבות מעורבותה.  ברוך ובר מנהל המחוז של המשרד להגנת הסביבה פרט את הישגי המשרד להגנת הסביבה.

-

על תהליך בחירת הזוכים אמרה מנכ"לית עמותת נגב בר קיימא ויוזמת הפרס, בלהה גבעון, כי הטובים הפועלים למען הסביבה מתרבים" ניכר כי בכל שנה יותר ויותר גופים וגם אנשים בודדים מגישים את מועמדתם, מדובר בגופים ואנשים שהנושא הסביבתי הפך לדרך חייהם. הלוואי שיכולנו להעניק אותות לכולם כל פעם קשה לנו יותר ויותר לבחור. הזוכים היום מהווים מודל לחיקוי ודוגמא לתושבי הנגב ולארגונים חברתיים וסביבתיים בנגב. העובדה שניתן למצוא כאן זוכים מאילת ועד הנגב הצפוני מעידה על כך שהנושא הסביבתי בנגב הפך למרכזי וחשוב ואסטרטגי".

-

-