"עברייני הונאה המתחזים לבעלי מקצוע ואזרחים נורמטיבים פוגעים בקורבנות ומשפחותיהם בכך שמנצלים את מצוקתם ומוציאים מהם במרמה סכומי עתק ופוגעים במדינה ובשלטון החוק, אנו משקיעים בפעולות מודיעין, הפעלת אמצעים מיוחדים ושיתוף פעולה עם יחידות משטרה ברחבי העולם על מנת לחשוף את העבריינים ולמצות את החקירה עימם, נמסר מהמשטרה. 

-

פרשיה שפוענחה בשבועות האחרונים ע"י חוקרי ההונאה של משטרת ישראל בה נחשפו עבריינים מאזור הדרום שזייפו המחאות והונו רשויות מקומיות , בהם את המרכז לגביית קנסות, הביאה את החוקרים לחשוף את פעולת ה"עוקץ" של 4 חשודים תושבי באר-שבע.

בעלה (לשעבר) של האישה נעצר לפני כשלוש שנים בארה"ב בגין עבירות הונאה והחשודים ניצלו את המצב כי בעלה אינו יכול ליצור איתה קשר, יצרו עימה קשר ורכשו את אמונה בטענה כי בעלה במגעים חשאיים להיות עד מדינה בארה"ב, ומי שמקדם את הענין הוא עו"ד ששי גז. החשודים דרשו "שכר טרחה" מעת לעת בסכומים שונים, היא התבקשה להעביר כ - 50 אלף ש"ח בהעברת מזומן בדואר עבור "תרגום מסמכים", ולאחר מכן 450 אלף דולר בשלוש "פעימות" באמצעות שליחים שהגיעו לביתה.

בעלה לשעבר נעצר בחשד להונאת ענק בארה"ב, וכיום במעצר בארה"ב, לאחר שהוסגר בשנת 2016. לאחר תקופה קצרה התברר לאישה כי הונו אותה אך לא התלוננה במשטרה, כאמור בעקבות חקירת הונאה רחבת היקף כנגד חשודים מבאר-שבע נחשף גם מעשה זה. 

היום יוגש כתב אישום כנגד 4 חשודים במעשה ההונאה.

-