מרבית אנשי מועדון הפועל באר שבע יהיו דרוכים מחר (חמישי) לא בשל המשחק מול ויקטוריה פלזן, אלא בגלל מה שיקרה מחוץ לגבולות המדינה – במסדרונות בית הדין המשמעתי של אופ"'א.

-

שיר צדק, שבגופו נמצאו חומרים אסורים בתחילת העונה, יעמוד לדין משמעתי בפני הדיינים ויקווה לבשורות טובות. יחד עם צדק טסה אישתו וסמנכ"ל מועדון הפועל באר שבע, עורך הדין עידו בר נתן. בקבוצה טענו כי הכוונה הייתה לטוס במשלחת יותר מורחבת מטעם המועדון, אך הדבר לא הסתייע בשל המשחק מול פלזן.

במהלך החודשים שעברו מאז שתוצאות הבדיקה הגיעו, הכינו במועדון קו הגנה. לטענת מקורבים, אלונה ברקת שכרה עורך דין משוויץ, בעל שם עולמי במקרים מסוג זה, על מנת לעזור בגיבוש כתב ההגנה. עוד נאמר כי התשובות שהגיעו מאותו עורך דין הן אופטימיות, ובעקבותיו במועדון מגיעים לדיון מחר בהרגשה טובה. הדיון צפוי להתקיים מחר בשעות אחר הצהריים.

תזכורת: מה העונשים האפשריים?

בעמוד הפייסבוק של בועז סיטי, "על משפט וספורט", הועלתה בתחילת השבוע תזכורת לעונשים האופציונאליים אשר יכול בית הדין של אופ"א להטיל על הצדק. בפוסט נכתב כך:

"שאלת המפתח בקביעת העונש היא מה מידת האחריות או הרשלנות בה נושא השחקן כלפי השימוש בחומר האסור. באופן כללי, נאמר כי ישנן 3 רמות של אחריות:

* כוונה לרמות או עצימת עיניים – עונש ההשעיה יעמוד על 4 שנים.
* אחריות או רשלנות משמעותית – עונש ההשעיה יעמוד על שנתיים.
* אחריות או רשלנות, אבל לא משמעותית – העונש יכול לנוע בין נזיפה לבין השעיה לשנתיים, ובדרך כלל עד 20 חודשי השעיה.
* אין אחריות או רשלנות כלל – לא ייגזר עונש השעיה כלל"

, " , . ...

Posted by ‎בועז סיטי - על משפט וספורט‎ on Friday, December 1, 2017

-

כאמור, בקבוצה ישנה הנחה שכתב ההגנה שגובש יצליח לגרום לעונש להיות פחות הרבה מהציפיות, אך עד שתינתן ההחלטה – אף אחד לא פותח שמפניות.


-

-