מועדון ית"ד הינו מועדון כלל ארצי במסגרתו מסייעים לילדי תסמונת דאון. אחד הסניפים היותר פעילים שלו נמצא בבאר שבע, סניף זה הוקם לפני 20 שנה במטרה לספק את הצורך הבסיסי של אותם ילדים ולעיתים אף בוגרים, למצות את זמנם בפעילויות כיפיות ומהנות אשר יקנו להם התפתחות והתקדמות בחיים האישיים.  

-

מועדון ית"ד סניף באר שבע הוקם על ידי הזוג יחיאל ורינה טביבי, שהם בעצמם הורים לילד בעל צרכים מיוחדים. בנם ארז נולד עם תסמונת דאון וכיום הוא בן 38 עם תפקוד גבוה זאת כמובן בזכות עבודה מאומצת של הוריו יחד עם מומחים בתחום. לאור זאת הבין הזוג טביבי את חשיבות העבודה עם ילדי תסמונת דאון והתוצאות המדהימות של ההשקעה על כן מצאו עצמם פועלים לקידום ושיפור מצב של אנשים נוספים, ואכן לאורך השנים ראה הזוג כי ההתמדה משתלמת ויש תוצאות ושיפור משמעותי בפעילות כפי שקרה עם בנם.

המטרה שלשמה הוקם הסניף בבאר שבע היא הענקת מיומנויות שונות ומגוונות, כפי שמתאר זאת הזוג טביבי: "המטרה להקמת המועדון היא לתת לחניכים עם תסמונת דאון את כל הכלים והעזרה, לקדם אותם בכל תחום אפשרי, ללמד אותם את חוקי הבסיס לתפקודם בחברה, ולעזור להם לקבל את כל המיומנויות שהם זקוקים, בכדי לאפשר להם להשתלב בצורה מיטבית בחברה. לכן אנחנו בוחרים חוגים מאוד מותאמים, כדי לתגבר אותם בכל המיומנויות האפשריות להם, ואנחנו כל שנה רואים התקדמות ושיפור אצלם וכמובן את השמחה הגדולה שלהם להגיע למועדון ולהשתתף מרצון בפעילויות שהותאמו להם".

-

במסגרת פעילות המועדון ניתן לראות כי מספקים מגוון רחב מאוד של פעילויות בניהם יכול לבחור כל מי שחבר במועדון. בין הפעילויות ניתן למצוא: אומנות, כדורגל הפועל באר שבע, מחשבים, באולינג, אילוף כלבים, תיאטרון, מסל"ן חינוך חברתי, ריטמוזיקה, יצירה. את כל הפעילויות האלו מלווים מדריכים, סטודנטים, מורים מקצועיים, רכזות ואישה אחת שיקרה להם במיוחד והיא רונית פז יועצת מקצועית המלווה את כולם ומתווה את דרך הפעולה המתאימה ביותר עבור חברי המועדון.

מי שנמנים עם קבוצת המתנדבים הקבועים במועדון, הם עובדי כי"ל אשר מגיעים במשך שנים מדי שבוע ומביאים לחניכי המועדון פעילויות שונות ומגוונות שהם עצמם מכינים, יוצאים עם החניכים לטיולים מהנים ומעניינים ואף חוגגים איתם מסיבות ומועדים שונים כחגים.

ההורים לילדים הנמצאים במועדון מוקירים תודה והערכה רבה כלפי המסגרת הזאת כפי שמספר יחיאל טביבי: "ההורים מדברים על המועדון בהערצה גדולה, וגאים בהתקדמות של הילד, ומודים לנו כל הזמן על העשייה המבורכת אנחנו מבחינתנו עושים זאת מכל הלב ובמטרה נעלה לקדם אותם".

-