"עליתי לארץ מאוקראינה בגיל 3, וגרתי בקיבוץ מחניים לאיזה שנה... ואז אבא שלי קיבל עבודה באוניברסיטת בן גוריון אז עברנו לבאר שבע. רקדתי בבת דור בבאר שבע מגיל 5, גדלתי שם. מאז ומעולם ריקוד היה התחום שלי", מספרת לנה פיירפלד. לנה החלה את דרכה בתחום הריקוד בלהקת 'בת דור' וגם אחרי הצבא, המשיכה באותה הדרך בלהקת המחול 'קמע', שם הייתה סולנית במשך חמש עונות. נראה היה שריקוד זה התחום שבו היא מתקדמת בחייה, אך מצאה עצמה נמשכת גם לתחום אחר.

"יצא לנו בלהקת קמע לעשות שתי הצגות ילדים של תאטרון מחול, ומאוד אהבתי את זה! גם תמיד הלכתי לגודמן לראות הצגות תאטרון וחברים שלי למדו משחק... ואז החלטתי ללכת ללמוד בסטודיו של יורם לוינשטיין. ועכשיו אני כבר בשנה השלישית, ואנחנו עולים עם הצגה ביום שבת", משתפת לנה. הסטודיו לאומנויות התאטרון בהנהלת יורם לוינשטיין ממוקם בשכונת התקווה בתל אביב, ובו לומדים מסלול לימודי משחק תלת שנתי והסטודיו משמש כתיאטרון יוצר בו עולות הצגות ייחודיות.

את ההצגה שבה תשחק לנה, "הנשים האבודות מטרויה", ביים יאיר שרמן. והוא גם זה שגרם לה לעבור לעולם המשחק. "הוא גם ביים אותי בלהקת קמע, הכרתי אותו שם... הוא זה שהעיר אצלי את הג'וק הזה. מאוד אהבתי את החזרות איתו, הוא בן אדם סופר מעניין. הוא פשוט פתח אצלי את האהבה הזאת למשחק. גם בקמע תמיד קיבלתי תפקידים שגם משלבים המון דמות ונוכחות על הבמה שהיא לא רק ריקוד", מסבירה לנה.   

"הצגה מטריפה ומרגשת"

ההצגה "הנשים האבודות מטרויה" של חנוך לוין, תעלה ביום שבת הקרוב בעיבוד חדש בסטודיו של יורם לוינשטיין. זוהי הטרגדיה היוונית של אוריפידס אשר מספרת את סיפור מלחמת טרויה, אשר החלה בחטיפתה של הלנה, היפה בנשים על ידי הטרויאנים מידי היוונים וגוררת מלחמה עקובה מדם. מדובר במחזה מטלטל על מלחמה, קנאה וכוחה של האישה. בהצגה הזו, לנה פיירפלד תגלם את התפקיד הראשי, בדמותה של "הלנה היפה". "אני ממש מתרגשת, אני רוטטת!... קודם כל זה סופר מרגש, וזו גם דמות מדהימה. אז זה כיף גדול", משתפת לנה.

-

היא גם אומרת שמדובר בהצגה מדהימה, מבחינת הבימוי, הבמה, והמחזה שכל כך עוצמתי. לנה מחדדת: "זכיתי לראות את ההצגה הזו מהצד, ובאמת באופן אובייקטיבי אני חושבת שזו אחת ההצגות הטובות שראיתי בחיי. אני ממש מתכוונת לזה. גם הוויזואליות שלה, והשחקנים שמשחקים איתי, חבורה של אנשים מוכשרים וזה מדהים לראות. מחמם את הלב שאני חלק מזה". היא מוסיפה ואומרת שיאיר שרמן, הבמאי, עשה עבודה מעולה  מבחינת הבימוי ושהתוכן של ההצגה רלוונטי מאוד גם לתקופתנו היום. "יש שם מלחמה... יש מנצחים ומפסידים וזה החיים שלנו פה בארץ. זו פשוט הצגה מטריפה ומרגשת, באמת באמת וואו. אני רוצה גם להגיד תודה רבה ליורם לוינשטיין על הפרגון והעידוד", אומרת לנה.

משלבת את שני העולמות

אז אולי לנה עשתה שינוי בחייה ועברה להתמקד בתחום המשחק, אבל הריקוד נשאר תמיד חלק ממנה. בתל אביב היא לומדת בסטודיו למשחק, ובבאר שבע היא עובדת כמורה לריקוד. לנה מספרת: "הלימודים אינטנסיביים, שבעה ימים בשבוע, מהבוקר עד הלילה, בקושי יש זמן לעבוד.... אבל אני כן קצת מלמדת ריקוד. זה משאיר אותי עדיין בתחום. אני מעבירה שיעורי ריקוד בבאר שבע, מכיתה ט' עד נשים בוגרות. מצאתי דרך לשלב את שני העולמות. אני כמובן אחזור לרקוד ואשלב את זה, כי זו אומנות מדהימה שקשורה באופן בלתי נפרד אליי ואל מי שאני".


אז נכון, לפעמים הנסיעות חזרה לדרום בכל יום יכולות להיות קצת קשות. אבל זה לא עוצר את לנה, כי היא תמיד תמצא מה לעשות בנסיעה כדי לקדם את עצמה. "הנסיעות כן קצת קשות, אבל אני תמיד מוצאת מה לעשות בזמן הזה.. תמיד יש משהו לקרוא, טקסטים ללמוד, להכין כל מיני דברים של הסטודיו וכאלה", אומרת לנה. יחד עם זאת, אולי היא תעבור בעתיד למרכז כדי להיות קרובה יותר לסטודיו למשחק, אבל העיר בה גדלה, תמיד נשארת בלב: "באר שבע זו האהבה שלי". בהצלחה!

ההצגה ״הנשים האבודות מטרויה" תוצג באולם המופעים של הסטודיו למשחק של יורם לוינשטיין בין התאריכים 9.12-23.12, בכל ערב בשעה 20:30 ובימי שישי בשעה 14:00.