לא כך בהפועל באר שבע ציפו להגיע למשחק האחרון של שלב הבתים בליגה האירופית. לאחר ההפסד המעצבן ללוגאנו לפני שבועיים, באר שבע הודחה מעשית מהמפעל. על כן, אין לשחקנים מוטיבציה רבה לעלות למשחק הערב מול פילזן הצ'כית מבחינה מקצועית. לצ'כים, לעומת זאת, יש עדיין הזדמנות לסיים במקום הראשון, מה שיכול להבטיח הגרלה נוחה יותר בשלב הבא. עם זאת, כדי לעשות את זה, יצטרכו לנצח בטרנר ולקוות לאיבוד נקודות של בוקרשט במשחק הבית מול לוגאנו, מה שכנראה לא יקרה.

-

מה שכן יכול לעמוד לנגד עיניהם של השחקנים הוא הסכום הכספי שהקבוצה תשיג על ניצחון. על פי ההערכות, יותר ממיליון שקלים יכנסו לקופת המועדון במידה ובאר שבע תחגוג הערב ניצחון. יחד עם המענק הכספי, אלופת המדינה תוסיף לעצמה נקודות דירוג, שבהחלט עלולות לעזור במאבקים האירופאים בעונות הבאות. מטבע הדברים, אף אחד במועדון לא מודה ב"זחיחות" או "חוסר רצינות. ברק בכר אמר אתמול במסיבת העיתונאים: "המשחק לא תקוע. אנחנו באים כדי לנצח. נעלה לדשא בשיא הרצינות".

ולמרות ההצהרה המתבקשת, מסתמן כי בכר יעלה בהרכב משני. טוני וואקמה לא השלים אימון אתמול בעקבות כאבים וכנראה יהיה מחוץ לסגל. מי שצפוי לפתוח הוא איסאק קואנקה, שכלל לא היה בסגל במשחק הליגה האחרון. גם תומאש פקהארט, שעלה מן הספסל וכבש מול קריית שמונה, אמור לפתוח בהרכב. בכר יעדיף לשתף את מרבית השחקנים שלא פותחים בדרך כלל, בשל העובדה כי כבר ביום ראשון צפוי לקבוצה משחק חוץ לא פשוט – מול בני סכנין. המשחק יתקיים באצטדיון בעכו בשל העובדה כי אצטדיון 'דוחא' בסכנין אינו מאושר למשחקים, עוד מפתיחת העונה.

מי שמשדרים חוסר-רצינות מופגן כלפי המשחק, הם אוהדי הקבוצה. באתר 'שפע הפקות' ניתן למצוא מספר כרטיסים לא-מועט באופן יחסי לכלל היציעים, דבר שהוא נדיר במשחקים בעלי חשיבות מסוימת. קבוצות הפייסבוק מלאות ברוב מוחץ של פוסטים בהם אוהדים מוכרים את הכרטיס שברשותם, בניגוד למשחקים רגילים, בהם ביום המשחק רוב הפוסטים הם מאוהדים שרוצים לקנות. בשל השעה המאוחרת (22:05), הקור העז והעובדה שהמשחק לא ישנה דבר, במועדון צופים לפחות מ-9,000 איש הערב ביציעי האצטדיון.

צפו: כך נגמר המשחק הקודם בין באר שבע לפילזן:

-

יעשה צדק?

את רוב אוהדי הפועל באר שבע, וגם סביר להניח את אנשי המועדון, יותר מעניין היום מה יקרה בדיון של בלם הקבוצה, שיר צדק, בבית הדין של אופ"א. הדיון צפוי להתחיל בשעה 14:00 ובו יוצג כתב ההגנה שגיבש עורך דין שוויצרי שנשכר במיוחד עבור המשימה. על פי ההערכות, צדק לא יקבל את גזר הדין הערב, אלא בהודעה שתשלח מאופ'א אל המועדון בעוד כמה ימים. בכל מקרה, על פי הליך הדיון היום, יהיה ניתן לצפות מה יהיה העונש שיוטל על צדק.